Închide meniul

Jucătorul care a fost arestat după ce a criticat echipa lui Răzvan Lucescu! "Al Hilal este obișnuită să primească orice"

Antena Sport Publicat: 8 iunie 2020, 15:59

Comentarii
Jucătorul care a fost arestat după ce a criticat echipa lui Răzvan Lucescu! "Al Hilal este obișnuită să primească orice"

Răzvan Lucescu este antrenorul lui Al Hilal

"Cu toate aceste declarații, nu exclud revenirea campionatului. Al Hilal este obișnuită să primească orice, chiar dacă este vorba despre viață sau moarte", a fost atacul lansat de Fahd Al-Harifi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul internaţional a fost arestat în urmă cu câteva zile. Procurorul general al ţării a fost cel care a cerut acest lucru, după ce Fahd Al-Harifi susţinea suspendarea ligii întâi şi critica dur echipa lui Răzvan Lucescu.

Al-Harifi a fost reţinut câteva ore, în Arabia Saudită

Al-Harifi susţinea că Al Hilal ar fi avantajată de decizia reluării. Echipa lui Răzvan Lucescu are 6 puncte în faţa principalei rivale, Al Nassr. Middle East Monitor susţine că Al Hilal a cerut arestarea jucătorului.

Jucătorul nu a stat în închisoare decât 4 ore. Revenit acasă, acesta a şters postarea incriminatorie de pe reţelele de socializare şi a înlocuit-o cu un mesaj cu ajutorul căruia îşi cerea scuze. 

"Au existat persoane care au înțeles altceva și de aceea am șters postarea și îmi cer scuze pentru că nu mi-am făcut punctul de vedere clar cu frazele corecte", a scris apoi Fahd Al-Harifi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:58
România U21 – Cipru U21 (LIVE TEXT 19:00), în preliminariile CE 2027. Echipele de start
17:41
“Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu
17:24
Fenerbahce vrea titlul în Turcia! Fostul star de la Real Madrid, așteptat la Istanbul
17:14
Gigi Becali şi-a verificat contul bancar. Jucătorul pe care aşteaptă să primească de urgenţă 6 milioane de euro!
17:12
Fiul lui Elias Charalambous visează să joace la FCSB: “Poate mă va antrena tata”
16:50
Decizie radicală luată de Neymar! Brazilianul face totul pentru a reveni în lotul Braziliei pentru CM 2026
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 3 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 4 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 5 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 6 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus”
Citește și