Jurgen Klopp, discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos: “Nu am avut niciodată astfel de jucători”

Publicat: 31 octombrie 2024, 18:08

Comentarii
Jurgen Klopp, discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos: Nu am avut niciodată astfel de jucători

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Jurgen Klopp a avut un discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos. Fostul antrenor de la Liverpool nu a uitat episodul din finala Ligii Campionilor, când Sergio Ramos l-a faultat pe Salah.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul tehnician al echipei Liverpool, Jürgen Klopp, a revenit asupra faultului comis de fundaşul Sergio Ramos asupra lui Mohamed Salah, în finala Ligii Campionilor 2017-18, şi a apreciat că fundaşul spaniol nu poate fi un bun coechipier din cauza mentalităţii sale.

Jurgen Klopp, discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos

Legendarul fost antrenor al lui Liverpool, Jürgen Klopp, a explicat în podcastul Einfach mal Luppen al fraţilor Kroos că îi este greu să creadă că Sergio Ramos ar putea fi „un coechipier bun” din cauza faultului asupra lui Mohamed Salah în finala Ligii Campionilor din 2017-18, care a dus la accidentarea acestuia şi la înfrângerea lui Liverpool cu 3-1 în faţa lui Real Madrid.

Jürgen Klopp l-a întrebat mai întâi direct pe Toni Kroos care este părerea despre fostul său coechipier, scrie news.ro: „Domnul Ramos este într-adevăr un băiat bun?” La care Kroos a răspuns: „Este un coechipier foarte bun”.
Fostul antrenor al lui Liverpool are îndoielile sale: „Mi se pare greu de crezut, de aceea nu va fi jucătorul meu preferat”.

El explică acest lucru revenind la faultul lui Ramos care a dus la accidentarea lui Salah la umăr şi, prin urmare, la înlocuirea acestuia: „El nu poate şti că i-a distrus mai mult sau mai puţin umărul. Nu am fost niciodată în stare să înţeleg această mentalitate. Puteţi să vă uitaţi prin echipele mele, nu am avut niciodată astfel de jucători. Când i-am avut, m-am asigurat că nu mai sunt acolo, la un moment dat sau altul. E prea mult pentru mine”.

Reclamă
Reclamă

Toni Kroos l-a întrebat apoi dacă i-ar fi plăcut să îl aibă pe Sergio Ramos în echipa sa. Iar Klopp a răspuns: „Întotdeauna am crezut că fundaşii mei centrali au fost suficient de buni pentru a nu fi implicaţi în astfel de acţiuni”.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:45

VideoRoad to America: Ultimul Dans

19:41

MM Stoica a vrut să dea lovitura. Antrenorul de la AC Milan dorit la FCSB

19:35

VIDEOItalia – Norvegia 0-4, la Campionatul Mondial de hochei. De la 21:20 e Slovenia – Slovacia

19:07

Antonio Conte a decis: pleacă de la Napoli! Unde ar putea ajunge

18:57

Carlos Alcaraz s-a retras de la Wimbledon! Anunț devastator făcut de dublul-campion de la All England Club

18:50

Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea

1 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 2 Pe lângă Baiaram, un alt jucător de la Universitatea Craiova pleacă. Merge în Italia! 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 FCSB are antrenor! Surpriză uriașă a lui Gigi Becali: “L-am pus acum o oră. A semnat băiatul pe un an” 5 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 6 EXCLUSIVPrimul jucător care şi-a decis viitorul după Universitatea Craiova – U Cluj 5-0
Citește și