"Juventus formează o ruşine de echipă!" Atac fără precedent din interior. De ce este acuzat Andrea Pirlo

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 martie 2021, 6:13

Comentarii
"Juventus formează o ruşine de echipă!" Atac fără precedent din interior. De ce este acuzat Andrea Pirlo

Andrea Pirlo şi Cristiano Ronaldo, arătaţi cu degetul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Câştigător al două trofee cu Juventus, în 1990, Pasquale Bruno a avut o reacţie violentă la adresa lui Andrea Pirlo. Fostul fundaş este convins că antrenorul de 41 de ani nu este capabil să se impună în faţa lui Bonucci, Chiellini şi Cristiano Ronaldo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pasquale Bruno: "Cristiano Ronaldo şi coechipierii lui conduc vestiarul"

"Juventus formează o ruşine de echipă. Bonucci şi Chiellini par a fi două fenomene, dar au câştigat 9 titluri în cel de-al patrulea campionat din lume. Au câştigat în faţa unei echipe terminate a Barcelonei, după care s-a scris că sunt favoriţi la Champions League. Să fim serioşi!

Managementul distruge totul acolo. L-au dat afară pe Allegri pentru a semna cu Sarri, dar şi acesta a fost dat afară după doar un an, pentru că Ronaldo şi coechipierii lui conduc vestiarul. Jucătorii trebuie să-şi spună punctul de vedere, dar asta nu e bine. Nu ei ar trebui să ia deciziile!", a declarat Pasquale Bruno, citat de Football Italia

Bruno a jucat în 67 de meciuri din campionat pentru Juventus. Nu a fost campion în Serie A, dar a câştigat Cupa UEFA şi Cupa Italiei.

Cristiano Ronaldo, desființat de Luciano Moggi

Şi Cristiano Ronaldo a fost ţinta criticilor după eliminarea lui Juventus din Champions League. Golgheterul bianconerilor a fost făcut praf chiar de fostul preşedinte al clubului.

Reclamă
Reclamă

"Ronaldo, care a devenit pentru toată lumea un țap ispășitor, a vrut să arate ce mare jucător este și că nu trebuie criticat. A dat trei goluri, dar după fiecare reușită contra lui Cagliari și-a dus mâna la ureche pentru a le spune tuturor că nu au dreptate.

Nimeni nu contestă că e un mare jucător, dar nici el nu trebuie să se supere dacă strâmbăm din nas pentru că a fost breșa de la golul de 2-2 prin care Porto a obținut calificarea", a declarat Luciano Moggi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:48

Fabbio Cannavaro îl laudă pe Cristiano Ronaldo: “Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

10:27

Fotbalistul ofertat de FCSB şi-a decis viitorul

10:00

Cine îl transferă pe Kevin Ciubotaru, fotbalist dorit și de Gigi Becali. Ofertă de la o echipă campioană!

9:57

“Here we go!”. Jucătorul dorit de Chivu la Inter şi de Chelsea a acceptat oferta

9:33

Investitorul din Liga 1, mesaj pentru Cristiano Ronaldo după spectacolul de la Cupa Mondială: “Fenomen!”

9:20

Titularul la care Daniel Pancu a renunțat. A fost lăsat să se transfere: “De ce îl mai țineam?”

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 4 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova
Citește și