După ce a scăpat de doi adversari, Roofe l-a învins pe portarul belgienilor cu un şut în forţă de la peste 50 de metri. A fost golul înscris de la cea mai mare distanţă în istoria Europa League.
Intră aici pentru a vedea golul lui Kemar Roofe!
Aceasta a fost prima victorie a lui Rangers în deplasare, în Europa League, din 2007 până acum. Meciul putea fi oprit însă pe final din cauza ploii care s-a abătut peste Liege. Totuşi, Jakob Kehlet a condus partida până la final.
Steven Gerrard: E cel mai frumos gol pe care l-am văzut
Steven Gerrard a fost impresionat de reuşita care i-a adus lui Rangers primele 3 puncte în grupele Europa League.
"Joc fotbal din 1998 şi este cel mai frumos gol pe care l-am văzut live", a spus Gerrard după succesul din Belgia.
- Rangers a bătut-o pe Standard Liege cu 2-0
- A fost prima victorie în deplasare, în Europa League, din 2007
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Salariul fabulos pe care Andrei Rațiu îl câştigă la Rayo Vallecano. Jucătorul naţionalei României e cel mai bine plătit
- Ce notă a primit Florinel Coman pentru evoluţia din Liga Campionilor Asiei
- Transferul se face la iarnă! Plecare importantă de la PSV, veste bună pentru Dennis Man
- Lionel Messi, magistral! A calificat-o pe Inter Miami în finala Conferinţei de Est, cu un gol şi trei pase decisive
- Cristiano Ronaldo, gol din „foarfecă” pentru Al-Nassr. Execuție de zile mari a starului de 40 de ani































