Închide meniul

Kevin de Bruyne, pe lista de transferuri a lui Jose Mourinho! Belgianul poate pleca de la Manchester City după zece ani

Viviana Moraru Publicat: 25 decembrie 2024, 13:55

Comentarii
Kevin de Bruyne, pe lista de transferuri a lui Jose Mourinho! Belgianul poate pleca de la Manchester City după zece ani

Kevin de Bruyne, în timpul unui meci la Manchester City/ Profimedia

Kevin de Bruyne se află pe lista de transferuri a lui Jose Mourinho de la Fenerbahce. Belgianul nu și-a prelungit contractul cu Manchester City și se poate despărți de „cetățeni” după zece ani petrecuți pe Etihad.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kevin de Bruyne a fost măcinat de accidentări în acest sezon și și-a pierdut locul de titular la formația lui Pep Guardiola.

Kevin de Bruyne, pe lista de transferuri a lui Jose Mourinho de la Fenerbahce

Jose Mourinho se pregătește pentru perioada de transferuri din Turcia, care va începe pe 13 ianuarie. Tehnicianul lusitan vrea să-și întărească echipa pentru a se lupta la titlu cu Fenerbahce.

Astfel, conform as.com, care citează presa din Turcia, Mourinho l-a pus în capul listei de transferuri pe Kevin de Bruyne. Spaniolii notează faptul că oficialii lui Fenerbahce vor începe negocierile cu Manchester City, în privința transferului belgianului.

Contractul lui Kevin de Bruyne cu Manchester City va expira la finalul sezonului, însă „cetățenii” nu au în plan să-i prelungească acestuia înțelegerea, ținând cont de faptul că acesta a evoluat puțin în actuala stagiune.

Reclamă
Reclamă

Totodată, spaniolii mai menționează faptul că De Bruyne și Pep Guardiola nu mai au o relație bună, astfel că belgianul ar putea pleca de la Manchester City chiar din iarnă. Pe lângă Fenerbahce, și echipe din Arabia Saudită, dar și din MLS, sunt cu ochii pe starul belgian.

În acest sezon, Kevin de Bruyne a bifat 15 meciuri la Manchester City, în toate competițiile, reușind să marcheze două goluri și să ofere tot atâtea pase decisive.

Pep Guardiola a găsit „soluţia” pentru a o scoate pe Manchester City din criză

Pep Guardiola a oferit declaraţii, după ce Manchester City a fost învinsă de Aston Villa, scor 1-2, în Premier League. Managerul „cetăţenilor” a găsit soluţia pentru a-şi scoate echipa din criză.

Reclamă

„Am jucat foarte bine în prima repriză, dar am căzut în repriza a doua, nu am jucat bine. A fost mai dificil să ne obişnuim cu ritmul partidei. O felicit pe Aston Villa pentru victorie.

(Vor veni rezultatele?) Da. Pot veni, pot să nu vină. Totul depinde de noi. Soluţia e să aduc jucătorii înapoi. Avem doar un fundaş central apt, e dificil. Vom încerca şi în meciul următor, avem o nouă oportunitate şi nu ne gândim mai departe de asta.

Trebuie să găsim o cale, pas cu pas, mai devreme sau mai târziu trebuie să revenim”, a declarat Pep Guardiola, după Aston Villa – Manchester City 2-1, conform bbc.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:56
“Veţi continua la echipa naţională?” Răspunsul dat de Mircea Lucescu la conferinţa de presă
12:46
EXCLUSIVMircea Lucescu, atac spre bosniaci înainte de duelul cu San Marino: “Trebuia întrerupt. Țările mici, protejate”
12:38
EXCLUSIVGhiţă speră până la capăt în calificare: “Încă mai avem şanse”
12:10
Presa din Bosnia a răbufnit după ce a aflat ce vrea să facă FRF: “Românii sunt plângăcioși”
12:04
Fotbalistul pe care Gigi Becali ia “imediat 10 milioane”. FCSB e gata să-l vândă
11:42
“România, mai ales că e Lucescu”. Fotbalistul trecut prin Liga 1 a spus pe cine vrea la baraj pentru naționala sa
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 4 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 5 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și