Astfel, Luis Suarez, Rakitic, Vidal şi Umtiti au fost înştiinţaţi că nu mai este nevoie de serviciile lor şi că tehnicianul olandez nu mai vrea să îi folosească în angrenajul echipei.
Ronald Koeman i-a contactat personal pe cei patru
Koeman i-ar fi sunat personal pe cei patru pentru a le da vestea şi pentru a-i încuraja să caute o soluţie satisfăcătoare atât pentru ei cât şi pentru club.
Vidal (33 de ani) mai are contract până la sfârşitul lui iunie 2021 şi mai are de încasat în jur de nouă milioane de euro.
Rakitic (32 de ani) se află în aceeaşi situaţie, dar negocierile se desfăşurau deja în cazul său. Se zvoneşte că viitoarea sa destinaţie ar fi Sevilla, proaspăta câştigătoare a Europa League.
Koeman, probleme cu Umtiti
Umtiti (26 de ani) este un caz special pentru antrenorul Ronald Koeman. Situaţia sa este extrem de încurcată după ce fundaşul francez a jucat doar 30 de jocuri pentru Barcelona din 120 posibile în ultimii doi ani.
Mai mult, Umtiti are un contract de 12 milioane de euro pe an care se întinde până în 2023 şi refuză să se opereze pentru a-şi rezolva problemele la genunchi.
Cu toate acestea, francezul nu pare pregătit să renunţe la bani pentru a se despărţi de gruparea catalană, astfel că rămâne de văzut ce soluţie se va găsi, informează As.
Ronald Koeman, fără interes pentru Luis Suarez
În ceea ce-l priveşte pe Luis Suarez, acesta era chiar nemulţumit că nu este contactat de nimeni din conducerea clubului.
"Dacă doleanţa clubului este să plec, ar fi bine ca persoana care conduce să vorbească direct cu mine", declara fotbalistul uruguayan.
Suarez ar putea reveni la Amsterdam ca parte a planului lui Koeman de a-l aduce pe Camp Nou pe mijlocaşul lui Ajax, Donny van de Beek.
- Koeman a venit în locul lui Quique Setien după dezastrul (2-8) cu Bayern
- El îşi doreşte anumiţi jucători printre care van de Beek şi Lautaro Martinez
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- I-au cerut demisia lui Mirel Rădoi de la Gaziantep. Reacția furibundă a antrenorului, după un nou eșec
- Lionel Messi, magistral la 39 de ani! A marcat 4 goluri în meciul în care Inter Miami şi-a zdrobit adversara
- Debut cu dreptul pentru Iustin Doicaru la Rizespor. Victorie în faţa lui Mirel Rădoi
- Debut nefericit pentru Zeljko Kopic în Polonia! A pierdut derby-ul cu rivala din Cracovia
- Dorit insistent de Dinamo, Vladislav Blănuţă a fost transferat de Dinamo Kiev

































