Kylian Mbappe face senzaţie la națională! Superstarul lui PSG a reușit un hat-trick fabulos în Franța – Kazahstan

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 13 noiembrie 2021, 22:17
Actualizat: 13 noiembrie 2021, 23:34

Kylian Mbappe face senzaţie în tricoul Franţei! Jucătorul celor de la Paris St. Germain a fost letal în primele minute ale meciului din preliminarii, contra celor din Kazahstan.

Mbappe, senzaţie în meciul Franţei

UPDATE

Atacantul Franţei a dat de pământ cu cei din Kazahstan. A marcat şi al patrulea său gol în acest meci, pe finalul partidei, din pasa lui Diaby.

UPDATE

Killian Mbappe a continuat spectacolul şi a reuşit să marcheze pe finalul primei reprize încă un gol, ducând scorul la 3-0 pentru Franţa. Superstarul lui PSG a reușit primul hat-trick din carieră la nivel internațional.

MBAPPE SCORES HIS FIRST-EVER HAT TRICK FOR FRANCE 🎩 pic.twitter.com/mSw6PC1qA8
— B/R Football (@brfootball) November 13, 2021

ŞTIREA INIŢIALĂ

Kylian Mbappe nu a stat la discuţii cu cei din naţionala Kazahstanului. A marcat o dublă de senzaţie pentru Franţa, chiar în startul meciului din preliminariile Cupei Mondiale.

Kylian Mbappe face senzaţie în tricoul Franţei

Primul gol a venit după doar 6 minute de joc. Fotbalistul celor de la Paris St. Germain a marcat din pasa lui Kingsley Coman de la Bayern Munchen. Pentru golul de 2-0, Mbappe a avut nevoie de doar alte 6 minute. De această dată, a înscris din pasa lui Karim Benzema.

Cu această victorie, Franţa îşi securizează locul 1 al clasamentului, cu 4 puncte în faţa Finlandei şi se califică la Campionatul Mondial din Qatar cu o etapă înaintea finalului preliminariilor.

Kylian Mbappé’s last three games for France:
⚽️🅰️ vs. Belgium
⚽️🅰️ vs. Spain
⚽️⚽️ vs. Kazakhstan
He has scored in three consecutive international games for the very first time. pic.twitter.com/4ZxVig6EKU
— Squawka Football (@Squawka) November 13, 2021

2️⃣1️⃣ international goals for Kylian Mbappe. 🇫🇷
He’s still only 22! 👶 pic.twitter.com/3WFbhA7w3z
— GOAL (@goal) November 13, 2021

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Reacţia lui Carlo Ancelotti după ruşinea istorică, Real Madrid - Sherrif 1-2
Fotbal extern • 25 nov., 15:26
Reacţia lui Carlo Ancelotti, după ce Karim Benzema a fost condamnat la un an de închisoare cu suspendare: „Este un subiect care îl priveşte! L-am văzut calm!”
Fotbal extern • 24 nov., 23:29
Kylian Mbappe, o nouă bornă istorică după golul marcat cu Manchester City. Doar Benzema şi Henry sunt peste el
Mathieu Valbuena, prima reacție după ce Karim Benzema a fost găsit vinovat în dosarul "sextape"
Fotbal extern • 24 nov., 21:18
Mathieu Valbuena, prima reacție după ce Karim Benzema a fost găsit vinovat în dosarul „sextape”. „Era de datoria mea să fac asta!”
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
15:15 Universitatea Craiova – FCSB | Gigi Becali, prima reacție după ce suporterii au primit acordul să rămână la stadion pe toată durata meciului. „Ajungeam de râsul lumii! I-a venit mintea la cap!” 14:59 Sergio Ramos debutează la PSG! Spaniolul e titular în meciul cu St. Etienne. Cum arată echipa parizienilor 14:33 Simona Halep, decizie radicală! Pierdere importantă din cauza pandemiei: „Mi-e teamă”. Anunţ important despre retragere 14:21 Horia Tecău, copleșit de emoții! Discurs fabulos după ce și-a anunțat retragerea din tenis. „Sunt împlinit!” 14:08 Simona Halep, cu lacrimi în ochi: „M-am emoţionat teribil”. Cuvinte uriaşe după retragerea lui Horia Tecău 13:35 România – Peru 3-0 | Calificare! Horia Tecău și Marius Copil ne-au trimis la baraj. Victorii pe linie pentru echipa României 13:26 Veste importantă pentru rugby-iştii de la Baia Mare! Ce se întâmplă cu românii blocaţi în Africa de Sud. Intervenţie de urgenţă 12:44 Fanii rămân la stadion pe toată durata derby-ului Universitatea Craiova – FCSB! Care este condiția pe care suporterii trebuie să o îndeplinească 12:15 Moment istoric! Kubrat Pulev l-a bătut pe Frank Mir în primul meci de Triad Combat, noul format de lupte care combină reguli din box și MMA 11:40 Simona Halep, în fata unei decizii importante din cauza tulpinii Omicron! Ce riscă românca. Vestea pe care tocmai a primit-o