Kylian Mbappe îi face pe fanii lui PSG să viseze. “Sunt fericit aici”. Ce a declarat cel mai scump jucător din lume după victoria cu Nantes

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 noiembrie 2021, 12:12

Comentarii
Kylian Mbappe îi face pe fanii lui PSG să viseze. Sunt fericit aici. Ce a declarat cel mai scump jucător din lume după victoria cu Nantes

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Argentinianul a înscris primul său gol în campionatul Franței și s-a bucurat la maximum alături de Mbappe. La finalul partidei, Kylian a avut o reacție care le dă speranțe fanilor că ar putea rămâne și din vară la PSG.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kylian Mbappe a anunțat că este fericit la Paris

Până acum, Mbappe nici nu a vrut să audă de o prelungire a contractului. A refuzat toate propunerile șeicului Nasser Al-Khelaifi și a recunoscut că visul său este să joace pentru Real Madrid. În iarnă, conducătorii clubului din capitala Franței au refuzat o ofertă de 220 de milioane de euro primită de la “galactici”.

Mbappe a fost furios că nu a fost lăsat să plece și a criticat modul în care s-au purtat discuțiile între cele două cluburi. Pare să fi revenit la sentimente mai bune acum.

Mă simt bine, sunt fericit aici. Joc împotriva unor echipe cu care sunt învățat. Asta mă ajută și sper că o pot ține tot așa.

Am fi putut înscrie mai multe goluri în prima repriză. Ne-am creat multe ocazii și asta ne mulțumește. Ne încurajează să continuăm și să sperăm că va fi din ce în ce mai bine. Suntem încântați și ne pregătim în cel mai bun mod pentru meciul de miercuri“, declarat Mbappe pentru site-ul clubului.

Reclamă
Reclamă

PSG este lider detașat în Ligue 1. După primele 14 etape are 37 de puncte, cu 12 mai mult decât urmăritoarea Rennes. Pentru parizieni urmează un meci de “foc” în UEFA Champions League. Au deplasare pe terenul lui Manchester City și sunt obligați să câștige pentru a putea urca pe primul loc în grupa A.

Mbappe va putea semna cu orice echipă la începutul lunii ianuarie. Starul de 22 de ani are o cotă de piață de 160 de milioane de euro, potrivit Transferamarkt.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01

Răzvan Lucescu, final de sezon de coșmar în Grecia! A ratat prezența în preliminariile Champions League

21:48

Assad Al Hamlawi, “dublă” de senzaţie în “finala” de titlu, cu U Cluj! A marcat al doilea gol cu călcâiul!

21:36

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – U Cluj 5-0. Spectacol făcut de echipa lui Coelho! Oaspeții evoluează în 10 oameni

21:28

Marcel Bîrsan l-a eliminat pe Mendy. Şi Nistor trebuia să vadă “roşu”!

21:12

FotoFanii olteni, banner xenofob la “finala” de titlu cu U Cluj! Nu i-au iertat nici pe Atanas Trică şi Ţicleanu

20:53

Cristi Chivu, săgeți către Simone Inzaghi după eventul cu Inter: „Nu a fost ușor să îndreptăm ce s-a greșit anul trecut”

1 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 2 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 5 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 6 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!”
Citește și