Ladislau Boloni bate tot în Grecia! Panathinaikos, prima victorie cu Olympiacos după 4 ani. Bilanţul incredibil al românului

Publicat: 14.02.2021, 19:57

Panathinaikos, echipa pregătită de Ladislau Boloni, s-a impus cu 2-1 în “Clasicul Greciei”, împotriva lui Olympiacos. Echipa românului a ajuns la şapte victorii în ultimele opt meciuri de campionat!

Ladislau Boloni

MMA / MMA2 via Hepta

Olympiacos a controlat jocul, dar dominarea oaspeților a fost una pasivă. Cu o posesie mai bună și mai multe ocazii de poartă, campioana Greciei a plecat învinsă de pe terenul formatiei lui Ladislau Boloni.

Panathinaikos – Olympiacos 1-0. Victorie uriașă pentru Ladislau Boloni

Panathinaikos a pornit ca din tun derby-ul din Atena. Mauricio a deschis scorul încă din minutul șase, din pasa lui Younousse Sankhare.

Același Sankhare a ieșit la rampa și în partea secundă. Senegalezul de 31 de ani a majorat avantajul echipei lui Boloni cu 17 de minute înainte de final.

Olympiacos a încercat să forțeze revenirea și a redus din diferență în minutul 82, prin El Arabi. Nu a fost însă de ajuns pentru oaspeți, care au încheiat partida cu un om în minus. Ousseynou Ba a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 90+4.

A fost prima victorie pentru Panathinaikos în fața lui Olympiacos din octombrie 2017 încoace. 4 înfrângeri și 4 remize era bilanțul “verzilor” împotriva campioanei en-titre înainte de această partidă.

Ladislau Boloni, bilanț incredibil în Grecia

Venit în luna octombrie, Boloni a reuşit să o revigoreze pe Panathinaikos. Victoria cu Olympicos a fost a 7-a din ultimele 8 etape! 13-3 este golaverajul înregistrat de echipa românului în acest interval.

Grație victoriei din derby, Panathinaikos a urcat pe podium în Grecia. “Verzii” sunt la doar două puncte de Aris, ocupanta locului secund, dar la 16 lungimi în spatele liderului Olympiacos.

Boloni se pregătește acum de duelul din Cupă cu Giannina. Urmează ulterior un joc de campionat pe terenul lui Panetolikos, după care Panathinaikos va primi vizita rivavlilor de la AEK Atena.

Dan Petrescu
Fotbal intern • 21 oct., 14:21
„Sunt doar ‘șopârle'”. Neluțu Varga exclude varianta de a-l demite pe Dan Petrescu. Nu îl lasă nici la națională. „Discutăm de omenie, nu doar de bani!”
Fotbal intern • 21 oct., 11:35
Veste BOMBĂ! Dan Petrescu, ca și plecat de la CFR Cluj! Neluțu Varga face „revoluție” în Gruia. Antrenorul care și-a dat acordul să o preia pe campioana României
Echipa naţională • 12 oct., 19:44
„Să vin la naţională? În viaţă orice este posibil!” Un fost selecţioner e gata să ducă naţionala la Mondialul din Qatar! Ce a spus de Rădoi

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Ramona Olaru, momente de panică în timpul emisiunii. Asistenta tv a aflat în direct că invitatul i-a lovit mașina în parcare
14:09 Cum a fost ucis fiul lui Bruce Lee. ”Muniție rece!”. A murit cu 17 zile înainte de nuntă! 13:13 Mircea Rednic face ordine la Dinamo! Ultimele transferuri s-au blocat. Condiţia pe care trebuie să o îndeplinească doi jucători pentru a semna 13:11 Olympique Marseille riscă o pedeapsă severă după derby-ul cu PSG. 9 poliţişti răniţi. Un suporter a intrat pe teren 13:01 Gigi Becali pregăteşte transferul iernii, în Liga 1! „Noul Belodedici”, propus la FCSB. Mutarea pentru titlu 12:49 VideoGhetele lui ”Air” Jordan s-au vândut cu 1.500.000 dolari! 12:04 Noi probleme pentru Mirel Rădoi! Poate pierde un jucător esenţial înaintea meciurilor naţionalei: „A alunecat şi a simţit o durere” 11:51 Laude pentru Laurenţiu Reghecampf: „Va avea un cuvânt greu de spus”. Antrenorul se poate lupta pentru un nou trofeu la Craiova 11:13 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Am urcat în tren şi am mers trei zile”. Dezvăluiri spumoase ale lui Daniel Stanciu. Ce a păţit agentul FIFA într-o deplasare 10:56 Beşiktaş – Galatasaray. Nebunie la ultimul antrenament al Galatei. Mii de fani, fumigene şi torţe. Moruţan şi Cicâldău, anunţaţi titulari 10:51 Saki, revenire cu succes! Turcul a făcut show după o pauză de 6 ani
“De unde scandal, mă?” Gigi Becali a dat cărțile pe față despre relația pe care o are cu Edi Iordănescu: “Altceva nu mă interesează! Toată lumea știe asta!”