Potrivit publicaiției Voetbal, Gent, formație ce a încheiat sezonul pe locul doi, l-ar dori pe român ca să se lupte la titlu, dorință pe care a avut-l Loți și la Antwerp. Belgienii susțin că Boloni s-ar fi întâlnit deja de două ori cu antrenorul secund de la Gent, Win De Decker.
Gent este o echipă bună pe plan european, care a ajuns în acest sezon în șaisprezecimile Europa League. Totodată, Gent are doar un singur titul de campionă, pe care l-a obținut în 2015.
Boloni a fost dat afară de Antwerp
Boloni nu o va mai antrena pe Antwerp. Conducătorii clubului au decis să se despartă de tehnicianul român.
"Am decis să nu prelungim contractul lui Laszlo Boloni. Ne dorim să îi urăm succes pe viitor și să îi mulțumim pentru cele trei sezoane în care ne-a fost antrenor!", a fost anunţul pe site-ul clubului.
"Ești pregătit pentru provocările externe ale adversarilor și ale fanilor rivali, dar au fost și provocări interne, iar asta a fost cea mai mare prostie. Și nu mă refer la vestiar acum. Credeți-mă, au fost provocări care ne-au împiedicat să fim pe locul doi. Așa, am încheiat pe patru. Încă o dată, mi-a fost clar că dușmanul din interior este întotdeauna cel mai periculos", a fost răspunsul lui Boloni.
- Boloni a fost dat afară de la Antwerp
- Românul este dorit de o altă echipă din Belgia
- Boloni, răspuns dur pentru conducătorii de la Antwerp
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Marele Premiu al Spaniei e în AntenaPLAY, în perioada 30 mai - 1 iunie
- Alex Maxim a marcat şi a fost cel mai bun om de pe teren în meciul cu Adana! Deian Sorescu a dat un assist
- Mircea Lucescu, uimit de ultima mutare din fotbal! Fostul său elev tocmai a preluat o campioană
- Cu ce echipă poate semna Cristiano Ronaldo. Starul lusitan, aproape de a parafa “contractul secolului”
- Răzvan Lucescu i-a făcut portretul lui Ivan Savvidis. Cum şi-a descris patronul de la PAOK
- Cristino Ronaldo pleacă de la Al-Nassr. Urmează anunţul oficial