Laurențiu Reghecampf e tot mai aproape să fie demis de la Esperance Tunis. Antrenorul român de 49 de ani ar putea pleca de la echipa din Tunisia după doar patru luni petrecute pe bancă.
Laurențiu Reghecampf a preluat-o pe Esperance Tunis în noiembrie 2024. Acesta a semnat un contract cu tunisienii valabil până în 2026.
Laurențiu Reghecampf, tot mai aproape să fie demis de la Esperance Tunis
Laurențiu Reghecampf nu își va duce însă contractul la bun sfârșit, deoarece urmează să fie dat afară de Esperance Tunis. Presa din Tunisia a făcut anunțul despre antrenorul român.
Tunisienii au dezvăluit că oficialii lui Esperance Tunis au luat decizia de a-i rezilia contractul lui „Reghe”, urmând ca echipa să fie pregătită pentru o perioadă de interimarul Sameh Derbali, în vârstă de 38 de ani.
Cei de la Esperance Tunis au luat decizia de a-l demite pe Laurențiu Reghecampf din cauza rezultatelor modeste înregistrate de echipă, în ultima perioadă. Formația antrenată de „Reghe” a înregistrat două remize, în ultimele două partide, fiind pe primul loc în Tunisia, la egalitate cu echipa de pe locul secund, Monastir.
Favorit să-i ia locul lui Laurențiu Reghecampf este Mohamed Sahli, un tehnician liber de contract, notează sursa menționată anterior.
Laurențiu Reghecampf a bifat un total de 24 de meciuri pe banca celor de la Esperance Tunis, având o medie de 2,25 puncte câștigate per meci. „Reghe” a înregistrat doar două eșecuri, și alte șase remize.
Laurențiu Reghecampf a câștigat Supercua Tunisiei
Laurenţiu Reghecampf a dat o lovitură majoră în Africa. Esperance Tunis, echipa antrenată de român, a câştigat Supercupa Tunisiei.
