Leo Messi a făcut spectacol la Copa America! Căpitanul Argentinei s-a distrat cu apărarea lui Paraguay şi a scris istorie VIDEO + Luis Suarez şi Edinson Cavani, salvaţi de un autogol

De Dragoș Vasile
Publicat: 22.06.2021, 9:44
Actualizat: 22.06.2021, 9:47

Leo Messi a făcut spectacol la Copa America, în victoria cu Paraguay, scor 1-0. Prietenul său, Luis Suarez, a fost salvat de un autogol şi tremură pentru calificarea în sferturi.

Messi

Leo Messi a făcut spectacol la Copa America. Căpitanul Argentinei s-a distrat cu apărarea lui Paraguay, iar „celeştii” au câştigat cu 1-0 şi s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

Leo Messi a făcut spectacol la Copa America! Căpitanul Argentinei s-a distrat cu apărarea lui Paraguay

Alejandro Gomez, starul lui Sevilla, a decis meciul disputat pe „Estadio Nacional de Brasilia”, cu reuşita din minutul 10, din pasa lui Di Maria, desemnat cel mai bun jucător de pe teren. Junior Alonoso a avut un gol anulat, în minutele de prelungire ale primei reprize.

Messi nu a fost omul meciului, însă a strălucit în confruntarea cu Paraguay. Căpitanul Argentinei s-a distrat cu apărarea adversară. Acesta a reuşit dribling-uri de senzaţie prin care şi-a pus la pământ adversarii.

În urma meciului de ieri seară, Lionel Messi a egalat recordul de selecţii pentru Argentina, 147, deţinut de Javier Mascherano.

VEZI AICI FAZA SUPERBĂ REUŞITĂ DE LEO MESSI

#CopaAmérica 🏆
¡FINAL EN BRASILIA! @Argentina le ganó 1-0 a la @Albirroja gracias al gol del Papu Gómez por el Grupo A en la CONMEBOL #CopaAmérica
🇦🇷 Argentina 🆚 Paraguay 🇵🇾#VibraElContinente #VibraOContinente pic.twitter.com/lG6hk652fT
— Copa América (@CopaAmerica) June 22, 2021

Luis Suarez şi Edinson Cavani, salvaţi de un autogol

Argentina lui Messi merge ceas la Copa America, însă Uruguay-ul lui Luis Suarez şi Edinson Cavani nu se descurcă la fel de bine. Un autogol i-a salvat pe „azuri”, care au încheiat la egalitate meciul cu Chile, scor 1-1.

Eduardo Vargas a deschis scorul, în minutul 26, iar Arturo Vidal şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 66. După două meciuri, Uruguay e pe locul 4 în Grupa A, în timp ce Chile ocupă poziţia secundă.

¡FINAL EN CUIABÁ! @Uruguay y @LaRoja igualaron 1-1 por el Grupo A. Eduardo Vargas marcó el primero 🇨🇱 mientras que Luis Suárez empató para la Celeste 🇺🇾
🇺🇾 Uruguay 🆚 Chile 🇨🇱#VibraElContinente #VibraOContinente pic.twitter.com/8cz2Fg8f0B
— Copa América (@CopaAmerica) June 21, 2021

Potrivit sport.es, Cristiano Ronaldo este dorit de FC Barcelona. Joan Laporta analizează posibilitatea ca starul portughez să ajungă pe Camp Nou, alături de rivalul Messi. Spaniolii scriu că mutarea este „complexă”. Catalanii nu au acceptul lusitanului, dar nici permisiunea celor de la Juventus.

Totuşi, Barcelona este dispusă să pună bani grei pe masă. Vedetele precum Coutinho, Sergio Roberto sau Griezmann ar urma să fie vândute pentru ca Laporta să îşi vadă visul cu ochii: Messi şi Ronaldo în aceeaşi echipă.

Potrivit site-urilor de specialitate, Cristiano Ronaldo este cotat la 45 de milioane de euro. De partea cealaltă, Messi are o cotă de 80 de milioane de euro. Împreună, cei doi au 11 Baloane de Aur.

Neymar, spectacol total în Brazilia - Uruguay 4-1
Fotbal extern • 15 oct., 9:10
Neymar, spectacol total în Brazilia – Uruguay 4-1! Starul lui PSG este tot mai aproape de recordul legendarului Pele
Lionel Messi, un car de nervi după Argentina - Peru 1-0
Fotbal extern • 15 oct., 8:29
Lionel Messi, un car de nervi după Argentina – Peru 1-0! Căpitanul „pumelor” a pus tunurile pe arbitru: „O face intenționat de fiecare dată!”
Lionel Messi, moment incredibil la antrenamentele Argentinei
Fotbal extern • 13 oct., 16:37
Lionel Messi, moment incredibil la antrenamentele Argentinei! Mesajul uluitor primit de la un suporter. „Iart-o pe mama!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Cum arată Claudia Radu de la Chefi la cuțite, după o perioadă de sport și dietă. Tânăra a trecut printr-o transformare fizică
8:53 Cu cine vrea Barcelona să iasă din criză! Variante surpriză pentru înlocuirea lui Ronald Koeman. Cine poate veni dacă Xavi refuză postul 8:30 Cine a eliminat-o pe FCSB din Cupă? CFR neagă implicarea: „Nu ne-a întrebat nimeni, oficial!” Răspuns pentru MM Stoica 8:21 Avertisment pentru Dennis Man! Ce i-a impus antrenorul Parmei internaţionalului român: „Trebuie să facă diferenţa” 7:54 Koeman e OUT de la Barcelona! Catalanii au anunțat oficial despărțirea de tehnicianul olandez! Xavi, principalul favorit să-i ia locul 0:07 Avertisment pentru Edi Iordănescu, după ce jucătorii de la FCSB au scăpat de Covid-19 și au revenit la antrenamente: „Le va fi greu după această perioadă!” Când vor fi în formă maximă 0:01 Monchengladbach – Bayern Munchen 5-0. Rezultat șocant în Cupa Germaniei! Bavarezii, „demolați” cu Lewandowski și toate vedetele în teren 27
oct.
23:27
„Îți bagi joci de el și îl umilești!” Atac dur la Mircea Rednic, după ce antrenorul a urlat în vestiar și și-a făcut praf jucătorii la TV: „Nu-l mai recunosc pe omul ăsta!”
27
oct.
23:12
Transylvania Open | Jaqueline Cristian s-a calificat în sferturi la Cluj-Napoca! Victorie uriașă cu Ajla Tomljanovic
27
oct.
22:48
Momente incredibile la FCSB! Un fost antrenor a dezvăluit o discuție uluitoare cu Gigi Becali: „Băi tată, tu antrenezi, eu fac echipa!””
27
oct.
22:17
Rayo Vallecano – Barcelona 1-0. Umilință după umilință pentru catalani! Ronald Koeman bate toate recordurile negative
1
Foto Derapaj incredibil în direct: „Camavinga este mai negru decât costumul!” Prezentatoarea TV a fost dată afară