Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat un gol superb lui „El Pibe D’Oro” VIDEO

Dragoș Vasile Publicat: 15 iunie 2021, 11:20

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat un gol superb lui „El Pibe DOro VIDEO

Sursa: Twitter

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat golul superb din remiza cu Chile.

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America

Legendarul Diego Maradona a fost omagiat la Copa America, înainte de Argentina – Chile 1-1. Organizatorii l-au omagiat pe „El Pibe D’Oro”, care s-a stins din viaţă anul trecut. Aceştia au realizat o hologramă 3D cu marele fotbalist, care face spectacol cu mingea pe ritmurile melodiei „Live is Life”.

Vezi AICI VIDEO cu omagiul emoţionant pentru marele Diego Maradona

Argentina a călcat strâmb la debutul în Copa America. Naţionala albcelestă a remizat cu Chile. Leo Messi a marcat superb din lovitură liberă, în minutul 33. Execuţia starului Barcelonei l-a lăsat mască pe Claudio Bravo.

Vezi AICI golul superb marcat de Messi

Argentina a fost în avantaj până în minutul 57. Vidal a ratat penalty, însă Vargas a fost pe fază şi a egalat imediat. S-a terminat 1-1, deşi Argentina a avut nu mai puţin de 18 ocazii de gol.

Brazilia, debut în forţă la Copa America! Neymar&co au făcut show cu Venezuela

Brazilia, debut în forţă la Copa America. Campioana en-titre a competiţiei s-a impus la scor cu Venezuela, 3-0.

Brazilienii au dominat clar meciul. Aceştia au avut o posesie de 62% şi 18 ocazii de gol. Marquinhos a deschis scorul, în minutul 23.

Neymar a majorat diferenţa, din penalty, în minutul 64. Starul lui PSG a fost din nou decisiv şi i-a pasat lui Gabriel Barbosa, care a închis tabela în minutul 89.

În urma prestaţiei cu Venezuela, Neymar a ajuns la cota 67 pentru echipa naţională, în 106 meciuri. Acesta are şi 45 de pase decisive. Superstarul brazilian mai are nevoie de 11 goluri pentru a depăşi recordul legendarului Pele, care are 77 de reuşite în tricoul naţionalei „Selecao”.

Cine se califică în sferturile de finală ale EURO 2024?

Live Antena Sport

Gigi Becali a dezvăluit motivul incredibil pentru care Florinel Coman ratează România – Olanda: „Aşa mi-a zis”

18:10

Motivul ireal pentru care Adrian Mutu nu a ajuns la Munchen, la România – Olanda: „E incredibil! Aveam bilete!”

17:15

LIVE TEXTRomânia – Olanda 0-1, în optimi la EURO 2024. Gakpo a deschiss scorul cu un şut la colţul scurt. Man, ocazie uriaşă

17:12

Gabriela Ruse a fost eliminată în primul tur la Wimbledon 2024! Elena Rybakina, victorie fără emoţii la All England Club

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 2 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 3 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbă 4 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024 5 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norris 6 FotoGigi Becali, la 66 de ani! Dezvăluire incredibilă. Care este, de fapt, data de naştere a patronului FCSB: „M-am născut pe câmp!”