Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat un gol superb lui „El Pibe D’Oro” VIDEO

De Dragoș Vasile
Publicat: 15.06.2021, 11:20
Actualizat: 15.06.2021, 11:21

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America. Leo Messi a marcat un gol superb în meciul cu Chila şi i-a dedicat reuşita lui "El Pibe D'Oro".

Sursa: Twitter

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat golul superb din remiza cu Chile.

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America

Legendarul Diego Maradona a fost omagiat la Copa America, înainte de Argentina – Chile 1-1. Organizatorii l-au omagiat pe „El Pibe D’Oro”, care s-a stins din viaţă anul trecut. Aceştia au realizat o hologramă 3D cu marele fotbalist, care face spectacol cu mingea pe ritmurile melodiei „Live is Life”.

Vezi AICI VIDEO cu omagiul emoţionant pentru marele Diego Maradona

Argentina a călcat strâmb la debutul în Copa America. Naţionala albcelestă a remizat cu Chile. Leo Messi a marcat superb din lovitură liberă, în minutul 33. Execuţia starului Barcelonei l-a lăsat mască pe Claudio Bravo.

Vezi AICI golul superb marcat de Messi

⛳ Mr. Football
CONMEBOL #CopaAmérica 2021#VibraElContinente pic.twitter.com/2W25Yj8j46
— Copa América (@CopaAmerica) June 14, 2021

Argentina a fost în avantaj până în minutul 57. Vidal a ratat penalty, însă Vargas a fost pe fază şi a egalat imediat. S-a terminat 1-1, deşi Argentina a avut nu mai puţin de 18 ocazii de gol.

⚽¡NO SE SACARON VENTAJAS EN RÍO DE JANEIRO!
🇦🇷 @Argentina y 🇨🇱 @LaRoja igualaron 1 a 1 en su presentación en la CONMEBOL #CopaAmérica 2021 🏆

Brazilia, debut în forţă la Copa America. Campioana en-titre a competiţiei s-a impus la scor cu Venezuela, 3-0.

Brazilienii au dominat clar meciul. Aceştia au avut o posesie de 62% şi 18 ocazii de gol. Marquinhos a deschis scorul, în minutul 23.

Neymar a majorat diferenţa, din penalty, în minutul 64. Starul lui PSG a fost din nou decisiv şi i-a pasat lui Gabriel Barbosa, care a închis tabela în minutul 89.

În urma prestaţiei cu Venezuela, Neymar a ajuns la cota 67 pentru echipa naţională, în 106 meciuri. Acesta are şi 45 de pase decisive. Superstarul brazilian mai are nevoie de 11 goluri pentru a depăşi recordul legendarului Pele, care are 77 de reuşite în tricoul naţionalei „Selecao”.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Franţa - Japonia, 0-4
JO 2020 • 28 iulie, 19:24
Nu suntem singurii! Franţa a fost umilită de Japonia şi părăseşte Jocurile Olimpice cu 11 goluri încasate. Argentina şi Germania pleacă şi ele acasă. Ce echipe s-au calificat în sferturi
Lionel Messi, Barcelona
Fotbal extern • 27 iulie, 16:33
Drama continuă la Barcelona! Catalanii au „încredere oarbă” în Leo Messi. Superstarul argentinian încă nu a semnat noul contract, iar tensiunea „domneşte” pe Camp Nou
Fotbal extern • 19 iulie, 14:24
Un bunic de 100 de ani notează, de mână, toate golurile lui Messi. ”Nici eu nu fac asta!”
Mireasa 2021, sezonul 3. Cum s-a filmat Adelina înainte de finala sezonului 3 Mireasa. Fanii au comentat imediat
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
22:25 UTA – FCSB | Atmosferă de senzaţie la Arad! Suporterii „Bătrânei Doamne” au făcut spectacol în tribunele arenei Francisc Neuman 21:58 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Laurenţiu Reghecampf a răbufnit şi a pus tunurile pe jucători. „Asta mă deranjează!”. Ce acuze le-a adus în vestiar! 21:38 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Ionuţ Vînă, cu moralul la pământ după debutul în Bănie: „Mă simt rău acum din foarte multe puncte de vedere!” 21:37 „Revoluţie” la FCSB. Gigi Becali l-a scos din lot pe Andrei Vlad. S-a răzbunat şi pe ceilalţi jucători cărora le-a cerut să plece! 21:10 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Oltenii, incapabili să câştige şi cu Reghecampf pe bancă! Enriko Papa a înscris golul startului de sezon 21:02 A început licitaţia pentru Olimpiu Moruţan. O echipă de top se luptă cu Galatasaray pentru internaţionalul român. „Este un interes concret!” 21:00 Final de telenovelă! Fatih Terim, anunţ categoric despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray: „Costă mulţi bani!” + „Împăratul”, mesaj pentru Alex Cicâldău 19:40 VideoUniversitatea Craiova – FC Botoşani | Fanii olteni nu au trecut peste umilinţa europeană! Protest inedit pe Ion Oblemenco. Forţele de ordine au fost suplimentate! 18:37 Jocurile Olimpice 2020 | Elisabeta Lipă, mesaj ironic pentru ministrul Transporturilor: „Îi mulţumesc că nu mi-a răspuns nici la mesaj, nici la telefon!” Semnalul de alarmă tras de şefa canotajului românesc 17:50 Jocurile Olimpice | Elisabeta Lipă, în culmea fericirii: „N-am mai trăit aşa o bucurie din 2004, când am ieşit campioană olimpică!” Promisiunea făcută: „Parisul va arăta mult mai frumos!”