Închide meniul

Lionel Messi făcut praf după Nice – PSG 1-0! ”Să-i reducă salariul, nu își merită banii!” / ”Nu a semnat Balonul de Aur?” Nici Neymar nu a scăpat de furia suporterilor!

Dragoș Vasile Publicat: 6 martie 2022, 0:24

Comentarii
Lionel Messi făcut praf după Nice – PSG 1-0! ”Să-i reducă salariul, nu își merită banii!” / ”Nu a semnat Balonul de Aur?” Nici Neymar nu a scăpat de furia suporterilor!

Profimedia

Messi și Neymar, făcuți praf după Nice – PSG 1-0

PSG a călcat strâmb în Ligue 1 chiar înaintea returului cu Real Madrid din UEFA Champions League. Vicecampioana a pierdut în deplasarea de la Nice, scor 0-1. Andy Delort a decis confruntarea în minutul 88, iar fanii ”au luat foc”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă echipa lor favorită are un avans de 13 puncte față de ocupanta poziției secunde, suporterii nu au putut accepta eșecul și i-au pus la zid pe Lionel Messi și Neymar, care au fost titulari.

”Messi ar trebui să ceară o reducere de salariu. Nu își merită banii!”, ”Cel mai ”bun” jucător nu a jucat. Nu mă surprinde”, ”Plecați toți de la echipă!”, ”Nu semnaseră Balonul de Aur cu PSG?”, au răbufnit fanii vicecampioanei.

„Condiția” pe care Lionel Messi le-a impus-o șeicilor ca să rămână la PSG

Lionel Messi vrea să-și ducă la bun sfârșit contractul cu PSG, în ciuda faptului că s-a confruntat cu probleme de adaptare de când s-a transferat la Paris de la Barcelona. Argentinianul s-a plâns însă conducerii parizienilor de lucrul care îl enervează cel mai mult în Franța.

Reclamă
Reclamă

Pe Messi, cel mai mult în supără presa din Franța. Publicații uriașe precum L’Equipe sau RMC Sport îl pun la zid pe argentinian după fiecare evoluție mai ștearsă. Spaniolii de la mundodeportivo.com notează că Messi chiar s-a plâns șefilor lui PSG că presa e prea dură cu el.

Cu toate că s-a adaptat mai greu la Paris, Messi a început să intre tot mai mult în angrenajul lui PSG. Argentinianul are mulți prieteni in vestiar, precum Neymar, Di Maria, Paredes ori Verratti, și se înțelege din ce în ce mai bine și cu Kylian Mbappe.

Tocmai datorită faptului că situația s-a îmbunătățit, Lionel Messi ar fi decis să-și ducă la bun sfârșit contractul cu PSG, scadent în vara lui 2023, scrie sursa citată anterior. Tot mai multe voci spuneau că argentinianul era gata să se întoarcă la Barcelona la vară, dar se pare că vedeta de 34 de ani s-a răzgândit.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:05
Italienii au numit marile schimbări aduse de Cristi Chivu la Inter: „Asta se remarcă la toate meciurile echipei”
12:51
Adrian Porumboiu a sărit în apărarea lui Daniel Bîrligea, după suspendarea atacantului: “Cât să îi dea? O mie de etape?”
11:48
UEFA a anunţat cine va conduce meciul Bosnia – România! Un arbitru de top din Premier League a fost delegat
11:43
Verdict despre șansele Rapidului în lupta la titlu: „Nu joacă de primul loc, au mult noroc”
11:38
Jordan Chiles, acuzaţii incredibile de rasism! Nu a trecut peste medalia pierdută în faţa Anei Bărbosu la Paris: “Nu au suportat”
10:53
Problema identificată la națională înaintea meciului cu Bosnia: „Nu știu cât de bine stăm la asta”
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 Clubul care a evoluat în Liga 1, exclus din toate competițiile din România! De ce s-a ajuns la această situație 3 Amendat de Gigi Becali, Daniel Bîrligea și-a aflat și pedeapsa de la Disciplină. Cât stă suspendat 4 FotoA murit Horia Moculescu! Compozitorul era mare fan FCSB şi i-a ţinut partea lui Becali în conflictul cu armata 5 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 6 Ricardo Cadu, dezvăluiri din trecutul lui Filipe Coelho. Ce şanse are Craiova la titlu cu el antrenor: “Eu cred…”
Citește și