Messi a avut emoții mari când s-a văzut cu Henry, atacant transferat de la Arsenal în 2007 pentru 24 de milioane de euro.
Messi, despre Henry: ”Aveam o imagine extrem de clară despre el”
"În prima zi în care a intrat în vestiar, nici măcar nu am îndrăznit să îl privesc în ochi. Știam tot ce a făcut în Anglia, aveam o imagine extrem de clară despre el. L-am admirat mult și a fost o onoare să fim în aceeași echipă.
L-am iubit pe Henry. Finaliza acțiunile cu o ușurință debordantă. Când se îndrepta spre poartă părea că finalizează totul atât de natural”, a povestit Messi pentru Marca.
Thierry Henry a jucat între 2007 și 2010 la Barcelona, acolo unde a câștigat șapte trofee: Liga Campionilor (o dată), La Liga (de două ori), Cupa Spaniei (o dată), Supercupa Spaniei (o dată), Campionatul Mondial al cluburilor (o dată) și Supercupa Europei (o dată).
- Messi a povestit un episod despre un fost coleg
- Argentinianul îl admira foarte mult
- Cei doi au fost colegi timp de trei ani la Barcelona
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Laurențiu Reghecampf, gata de o nouă aventură „exotică”! Țara în care este dispus să antreneze
- Controversă uriaşă la clubul lui Aaron Boupendza, după decesul fotbalistului: „Să vă fie ruşine”
- Ruben Amorim, anunț de ultimă oră despre Andre Onana. Ce se va întâmpla la returul cu Lyon
- Prima reacţie a echipei lui Aaron Boupendza, după decesul fulgerător al fotbalistului!
- Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China