Barcelona – Rayo 0-1. Catalanii, două înfrângeri la rând pe Camp Nou în La Liga! Lazio – Milan 1-2. Tonali, eroul din prelungiri! Liverpool a câștigat derby-ul cu Everton

Antena Sport Publicat: 24 aprilie 2022, 23:40 / Actualizat: 25 aprilie 2022, 0:49

Barcelona, învinsă de Cadiz

Duminica de Paște a fost plină cu meciuri tari în campionatele de top din Europa. Liverpool – Everton 2-0, Chelsea – West Ham 1-0, Lazio – AC Milan 1-2 și Barcelona – Rayo Vallecano 0-1 au fost cele mai astrăgătoare partide.

Update 23.55: Final de meci! Barcelona – Rayo 0-1! Catalanii au ajuns la două înfrângeri la rând pe Camp Nou, în campionatul Spaniei.

Update 23.40: Final de meci! Lazio – Milan 1-2. După ce Immobile a deschis scorul, Milan a întors scorul în repriza a doua prin  Olivier Giroud și Sandro Tonali.

Update 22.07: Barcelona – Rayo Vallecano 0-1. Surpriză pe Camp Nou! Oaspeții au deschis scorul prin Alvaro Garcia.

Update 21.50: Lazio – Milan 1-0. Ciro Immobile deschide scorul pe Olimpico.

Update 20.23: FINAL. Liverpool – Everton 2-0. Formația lui Jurgen Klopp a câștigat derby-ul de pe Anfield, grație golurilor înscrise de Andy Robertson și Divock Origi. “Cormoranii” continuă să fie la un singur punct în spatele liderului Manchester City, cu 5 etape rămase până la finalul sezonului din Premier League.

Update 20.15: Liverpool – Everton 2-0. Divock Origi înscrie cu capul din fața porții, după o reluare spectaculoasă a lui Luis Diaz. „Foarfeca” columbianului s-a transformat în pasă decisivă pentru atacantul belgian, care a trimis simplu în plasă.

VEZI VIDEO CU GOLUL AICI

Update 19.53: Liverpool – Everton 1-0. Andy Robertson a deschis scorul pe Anfield, cu o lovitură de cap. Mohamed Salah a fost omul cu centrarea.

Update 18.30: A început derby-ul dintre Liverpool și Everton! Fanii cormoranilor au făcut o atmosferă senzațională pe Anfield.

Update 18.05: Empoli – Napoli 3-2! Gazdele au întors scorul în ultimele 10 minute de joc, după ce oaspeții au condus cu 2-0 în minutul 53.

Update 18.00: Chelsea – West Ham 1-0! Pulisic a marcat golul victoriei pentru echipa lui Thomas Tuchel, în minutul 90. VIDEO AICI

Update 17.55: Fază antologică în ultimele cinci minute din Chelsea – West Ham! Jorginho a avut șansa să marcheze golul care să deblocheze tabela, dar s-a făcut de râs de la 11 metri.

Barcelona – Rayo Vallecano 0-1

0:27 Costel Gâlcă, după înfrângerea cu CFR Cluj: „Trebuie să facem mult mai mult să câştigăm”! Ce a spus despre lupta pentru locul 2 0:10 Tabloul complet al optimilor Campionatului Mondial de snooker. 8 capi de serie sunt out 25
23:58
FCSB e la un punct de titlu, lupta pentru locul 2 devine teribilă! Cum arată acum clasamentul în play-off
25
23:55
Daniel Bîrligea, mesaj pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în Universitatea Craiova – CFR Cluj 0-1: „O să dau totul!”
25
23:35
FotoUniversitatea Craiova – CFR Cluj 0-1. Bîrligea a marcat singurul gol al meciului! Oltenii au ratat matematic titlul
25
23:22
Nicolae Dică a spus totul despre conflictul cu Denis Alibec! Ce a declanşat tensiunile dintre ei doi: „A spus că nu e de acord”
25
23:05
„S-a operat ieri” Mihai Stoica, ultimele detalii despre situația lui Vlad Chiricheș. Când va reveni pe teren fundașul de la FCSB
25
22:53
UPDATESorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la WTA Madrid Open! Urmează un duel „stelar” cu Iga Swiatek
25
22:47
FotoOlimpiu Moruțan s-a fotografiat cu tortul pe patul de spital și a oferit prima reacție, după ce a fost operat de ziua lui!
25
22:41
Sorana Cîrstea, după ce s-a calificat în turul 3 la Madrid: „Nu ştiam cum joacă”! Ce a spus „Sori” despre noul ei antrenor