Seara surprizelor uriaşe! Nantes – PSG 3-1. Messi, Neymar şi Mbappe, umiliţi în Franţa! Salternitana – AC Milan 2-2. Liderul din Serie A s-a încurcat cu ultima clasată. Asensio, gol de generic înscris în Real Madrid – Alaves 3-0

Publicat: 19 februarie 2022, 23:50 / Actualizat: 20 februarie 2022, 0:56

Lionel Messi, situație incertă la PSG

UPDATE 23:55. Real Madrid – Alaves 3-0. Karim Benzema a stabilit rezultatul final în minutul 90+1, din penalty!

UPDATE 23:40. FINAL: Salternitana – AC Milan 2-2. Liderul din Serie A s-a încurcat pe terenul ultimei clasate. „Rossonerii” au un avans de numai două puncte faţă de Inter. De notat că rivala din oraș are două meciuri în minus.

UPDATE 23:37. Real Madrid – Alaves 2-0. Vinicius Jr. linişteşte complet apele pe Santiago Bernabeu. Brazilianul a reluat fără emoţii, din faţa porţii.

UPDATE 23:21. Real Madrid – Alaves 1-0. Trupa lui Carlo Ancelotti a deblocat tabela în minutul 63. Marco Asensio a trimis o „rachetă” în vinclul porţii, din afara careului.

UPDATE 23:23. Salternitana – AC Milan 2-2. Liderul din Italia restabileşte egalitatea pe terenul „lanternei roșii”. A marcat Rebic.

UPDATE 23:22. Nantes – PSG 3-1. Neymar a ratat un penalty în minutul 59. Brazilianul a încercat să-l păcălească pe portarul gazdelor, dar deznodământul a fost dezastruos. Neymar a trimis un şut extrem de slab, pe care goalkeeper-ul l-a reţinut fără probleme.

VEZI VIDEO AICI

UPDATE 23:18. Salernitana – AC Milan 2-1. Surpriză imensă în Serie A! Liderul AC Milan este condus pe terenul ultimei clasate, Salernitana. „Rossonerii” au deschis scorul în minutul 5, prin Messias. Nou-promovata a egalat în minutul 29, prin Bonazzoli, şi a preluat conducerea în minutul 72, prin Djuric.

UPDATE 23:10. Nantes – PSG 3-1. Neymar reduce din diferenţă, după un assist oferit de Messi.

UPDATE 22:54. Nantes – PSG 3-0. Primă repriză uluitoare! PSG, distrusă de Nantes. Blas a marcat din penalty în prelungirile primei părți.

UPDATE 22:16. Nantes – PSG 2-0. Început de meci de coșmar pentru Messi&Co. Nantes a deschis scorul după numai 4 minute, prin Kolo Muani. Gazdele și-au dublat avantajul în minutul 16, prin Merlin.

UPDATE 21:50. Messi, Neymar şi Mbappe, titulari la PSG în meciul cu Nantes.

FINAL! Manchester City – Tottenham 2-3. Londonezii câștigă pe Etihad, după un final halucinant. Liderul City rămâne cu un avans de 6 puncte față de urmăritoarea Liverpool, care are un meci mai puțin disputat.

UPDATE 21:23. Manchester City – Tottenham 2-3. Haos pe Etihad! Tottenham a dat lovitura pe terenul lui City. Starul londonezilor a marcat în minutul 90+5, cu capul, după o centrare excelentă oferită de Kulusevski.

UPDATE 21:20. Manchester City – Tottenham 2-2. Mahrez egalează din penalty, în minutul 90+3.

UPDATE 21:01. Harry Kane reușise să facă „dubla”, dar golul a fost anulat de VAR.

UPDATE 20:48. Manchester City – Tottenham 1-2. Harry Kane o readuce în avantaj pe Tottenham, după un assist oferit de Son.

UPDATE 20:00. Manchester City – Tottenham 1-1. Ilkay Gundogan restabileşte egalitatea pe Etihad Stadium!

UPDATE 19:35. Manchester City – Tottenham 0-1. Surpriză în startul derby-ului de pe terenul liderului din Premier League. Dejan Kulusevski a înscris primul său gol în tricoul lui Spurs. Son i-a oferit o pasă perfectă!

UPDATE 18:50. Fluier Final pe Anfield! Liverpool – Norwich 3-1. Sadio Mane, Mohamed Salah şi Luis Diaz au reuşit 3 goluri superbe, cu care „cormoranii” au întors rezultatul.

UPDATE 18:37. Liverpool – Norwich 3-1. Luis Diaz marchează primul său gol pentru Liverpool, cu o „scăriță” superbă, după assist-ul ideal oferit de căpitanul Jordan Henderson.

UPDATE 18:23. Liverpool – Norwich 2-1! Mohamed Salah înscrie după ce fentează portarul şi întreaga apărare a oaspeţilor. Atacantul egiptean a fost servit incredibil de Alisson, cu o degajare din careu în careu. Trupa lui Jurgen Klopp a întors scorul pe Anfield în numai 3 minute.

UPDATE 18:20. Liverpool – Norwich 1-1! Sadio Mane restabileşte egalitatea pe Anfield. Starul senegalez a marcat un gol fantastic, din foarfecă, după o centrare expediată de Tsimikas.

UPDATE 18:04. Liverpool – Norwich 0-1! Supriză uriaşă pe Anfield. „Canarii” au deschis scorul prin Rashica. Şutul său a fost deviat de Matip, iar Alisson n-a putut să intervină.

UPDATE 16:57. FINAL. Monza – Pisa 1-2. Victorie pentru trupa lui Puşcaş! Atacantul român a înscris primul său gol pentru formaţia italiană şi a contribuit la un succes extrem de important. Graţie victoriei de astăzi, Pisa a urcat pe primul loc în Serie B, cel puţin pentru moment.

UPDATE 16:55. FINAL. Parma – Ternana 2-3. Formația gazdă, pentru care evoluează Dennis Man, a pierdut duelul din această după-amiază, din Serie B. Atacantul român a fost integralist, însa n-a avut vreo realizare notabilă. În urma înfrângerii în fața celor de la Ternana, Parma rămâne cu 28 de puncte, pe locul 14 în liga a doua italiană.

UPDATE 16:40. Monza – Pisa 1-2. Echipa românilor George Puşcaş şi Marius Marin a preluat conducerea pe tabelă, după ce a fost condusă cu 1-0. A marcat Caracciolo, în minutul 65.

UPDATE 15.40: Meci nebun între Parma și Ternana! Scorul este deja 2-2 după doar 26 de minute de joc! Dennis Man a avut o evoluție consistentă până acum.

UPDATE 15:18. GOOOOOOL George Puşcaş! Atacantul român a marcat primul său gol pentru Pisa. Puşcaş a restabilit egalitatea în meciul de pe terenul celor de la Monza, din etapa a 24-a din Serie B. Gazdele reuşiseră să deschidă scorul în minutul 8, iar Puşcaş a încris 10 minute mai târziu.

Update 15.00: Dennis Man e titular în meciul Parma – Ternana, din etapa a 24-a din Serie B.

• Toate rezultatele sunt AICI

18:02 „Nu e normal!” LPF a explicat de ce FCSB nu poate sărbători titlul după derby-ul cu Rapid, dacă va deveni campioană! 17:24 Vlad Covaliu a devenit campion mondial la sabie la juniori! Performanţă uriaşă a românului în Arabia Saudită 17:22 „Plecăm cu prima șansă!” Ștefan Târnovanu, mesaj de luptă înaintea derby-ului cu Rapid! Verdict despre lupta pentru titlu 17:06 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 18 aprilie 2024 16:58 „Asta îi ajută!” Ioan Andone știe ce avantaj are Dinamo în lupta pentru salvarea de la retrogradare! 16:43 Dan Petrescu a început revoluția la CFR Cluj! Primul jucător care pleacă de la echipa lui Neluțu Varga 16:36 Gică Hagi, genial când a fost întrebat de Manchester City – Real Madrid: „M-ai prins în ofsaid! Am şi momente din astea!” 16:26 PAOK – Club Brugge LIVE SCORE (22:00). Răzvan Lucescu luptă pentru semifinalele Conference League! Meciurile serii din Europa 16:01 „Se rupe” Arena Naţională la derby-ul FCSB – Rapid! Câte bilete s-au vândut deja la meciul ce poate decide matematic titlul! 15:44 Oţelul Galaţi – U Cluj LIVE TEXT (20:30). Corvinul Hunedoara îşi aşteaptă adversara din finala Cupei României. Echipe probabile Vezi toate știrile