Mohamed Salah va merge la Jocurile Olimpice de la Tokyo în această vară! Shawky Gharib, antrenorul naționalei Egiptului Under-23, a confirmat că fotbalistul lui Liverpool face parte din prima listă pe care a înaintat-o pentru Japonia. Conform regulamentelor, fiecare țară calificată pentru Olimpiada asiatică poate înscrie trei jucători fără limită de vârstă, iar Salah va fi unul dintre aceștia.
Numai că Egiptul n-a discutat cu cei de la Liverpool această problemă, așa că englezii au aflat din ziare. Și n-au fost deloc bucuroși! Conform ”Daily Mail”, actualii campioni din Premier League nu se pot baza pe atacantul de 28 de ani o parte importantă din an, iar Jugen Klopp a ridicat nițeluș glasul prin birouri!
Jocuriile Olimpic de la Tokyo, amânate din 2020, se vor desfășura în această vară, între 23 iulie și 8 august. Cum Premier League va porni la drum la mijloc de Gustar, Salah va pierde atât perioada de pregătire, cât și startul propriu-zis. Mai mult, dacă va evola la Tokyo, Salah va avea nevoie și de o perioadă de recuperare, deci și mai multă bătai de cap pentru tehnicianul ”cormoranilor”.
Antrenorul Gharib a anunțat că alături de Salah, vor merge în Egipt Mohamed El-Shennawi și, de asemenea, un portar care urmează să fie anunțat ulterior.
- Jocurile Olimpice sunt programate între 23 iulie și 8 august
- Premier League pornește la drum la mijloc de august
- Portugalia - Spania e luni, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- SUA - Belgia e luni spre marți noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Răzvan Lucescu aduce la AL Sadd un fotbalist care a avut cota de 50.000.000 de euro!
- Transfer în Anglia pentru jucătorul naţionalei României! I-a fost achitată clauza de reziliere
- Ilie Dumitrescu a reacționat după transferul lui Radu Drăgușin la Fiorentina: „Se va impune!”
- Radu Drăgușin va juca în Serie A! Fabrizio Romano a făcut anunțul: „Here we go!”
- Mirel Rădoi vrea să dea lovitura! A trimis ofertă pentru jucătorul Rapidului

































