Luis Figo, acuze dure asupra unui antrenor: ”M-a umilit cel mai mult în carieră!”

Antena Sport Publicat: 5 mai 2020, 11:47

Comentarii
Luis Figo, acuze dure asupra unui antrenor: ”M-a umilit cel mai mult în carieră!”

Luis Figo, acuze dure asupra unui antrenor: ”M-a umilit cel mai mult în carieră!”

Figo a ajuns la Inter în vara lui 2005 și a jucat trei ani pentru ”nerrazurri”. În acea vreme avea 33 de ani, iar portughezul a dezvăluit cât de rău s-a înțeles cu tehnicianul italian.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Luis Figo: ”Mancini m-a umilit cel mai mult în carieră!”

Luis Figo a purtat o discuție cu Fabio Cannavaro pe Instagram, iar portughezul a mărturisit care a fost ”relația” sa cu Roberto Mancini. 

”La început a fost bine, chiar mă înțelegeam bine. Apoi, din ce în ce mai dificil. Din punct de vedere uman, Mancini e un om foarte rău. M-a umilit cel mai mult în carieră. Nu mai aveam 20 de ani, ci 33. Au fost niște clipe groaznice.

Nu eram nemulțumit că nu jucam mult. Aveam 33 de ani, era normal să nu mai am o condiție fizică bună. Însă când te trimite la încălzire 85 de minute și tu joci doar trei… Asta nu e normal. Nu avea nici respect și nici educație”, a mărturisit Figo, potrivit Marca.

Figo a câștigat nu mai puțin de 22 de trofee în carieră: 7 cu Barcelona, 7 cu Real Madrid, 7 cu Inter și unul cu Sporting. Lusitanul a evoluat în 795 de meciuri pentru echipele de club și a marcat de 133 de ori. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12

Olanda – Norvegia 2-1. Victorie la Amsterdam pentru „Portocala Mecanică”. Spectacol în Elveția – Germania. Rezultatele serii

23:43 27 mart.

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Japoniei sunt sâmbătă, de la ora 07:45, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

23:29 27 mart.

Ştefan Târnovanu, pe picior de plecare de la FCSB: “Se simte rău. Voi face o excepţie”

23:00 27 mart.

Naționala U21 a Angliei, aproape de o rușine istorică în preliminariile EURO 2027! A evitat eșecul în minutul 90

22:49 27 mart.

“Geniu absolut” Prima reuşită a lui Andreas Schjelderup la naţionala Norvegiei a fost un eurogol!

22:41 27 mart.

Sorin Cârțu a „urecheat” un tricolor după eșecul cu Turcia: „Trebuie să se adapteze la ceea ce îi cere antrenorul”

1 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 2 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 3 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 4 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului 5 Anunțul așteptat de toți fanii. Diego Simeone a decis unde va antrena sezonul viitor 6 Sârbii au luat foc când au văzut ce au făcut jucătorii kosovari în Slovacia: “E scandalos! Scene ruşinoase”
Citește și