Manchester City a pus ochii pe un star de la Real Madrid! Transferul la care visează Pep Guardiola

Alex Ioniță Publicat: 11 martie 2025, 10:20

Comentarii
Manchester City a pus ochii pe un star de la Real Madrid! Transferul la care visează Pep Guardiola

Pep Guardiola este antrenorul lui Manchester City / Profimedia

Oficialii lui Manchester City vor să facă tot posibilul pentru a face uitate rezultatele din acest sezon. Astfel, aceștia au pus ochii pe un star de la Real Madrid, pentru a întări echipa lui Pep Guaridola.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioană a Angliei în 6 din ultimele 7 sezoane, Manchester City are un sezon de coșmar. Cetățenii se află pe locul 5 în Premier League, cu 47 de puncte, la 23 față de liderul Liverpool. De asemenea, echipa a fost eliminată de Real Madrid din play-off-ul pentru optimile UEFA Champions League.

Pe ce star de la Real Madrid a pus ochii Manchester City

În încercarea de a întări echipa, pentru sezonul viitor, Manchester City a pus ochii chiar pe un star de la echipa care i-a eliminat pe elevii lui Guardiola din Champions League.

Potrivit informațiilor oferite de skysports.com, este vorba despre Eduardo Camavinga, mijlocaș care a adunat 25 de partide în tricoul „blanco”, în actualul sezon.

Mutarea ar putea prinde contur, având în vedere că agenții jucătorului, cei de la CAA Stellar, au o relație excelentă cu oficialii lui Manchester City. Aceștia au contribuit și la mutarea lui Marmoush, de la Frankfrut, în această iarnă.

Reclamă
Reclamă

Contractul dintre Eduardo Camavinga și Real Madrid expiră în 2029. Astfel, Manchester City ar trebui să pregătească o sumă importantă pentru un eventual transfer.

În momentul de față, Eduardo Camavinga este cotat la suma de 80 de milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. A ajuns la Real Madrid în 2021, de la Rennais, în schimbul sumei de 31 de milioane de euro.

De atunci a adunat 171 de meciuri la Real Madrid, în care a marcat de 3 ori și a oferit 9 pase decisive.

Reclamă

Un titular de la Manchester City s-a operat şi va fi OUT până la finalul sezonului

Pep Guardiola a primit o lovitură, după ce un titular de la Manchester City s-a operat şi va fi out până la finalul sezonului.

Nathan Aké a anunţat pe reţelele sale de socializare că a fost operat de o fractură la piciorul stâng. Fundaşul de la Manchester City va fi indisponibil mai multe luni, cel mai probabil până la sfârşitul sezonului.

Accidentarea s-a produs la sfârşitul săptămânii trecute, în meciul cu Plymouth Argyle din optimile Cupei Angliei, câştigat cu 3-1.

„Acest sezon a fost foarte frustrant pentru mine”, a recunoscut olandezul, care a avut doar 18 apariţii în toate competiţiile în 2024-2025 şi a fost deja absent aproape o lună între ianuarie şi februarie din cauza unei leziuni musculare.

Accidentarea sa este o nouă lovitură pentru Pep Guardiola, care este deja fără John Stones (coapsă) şi Manuel Akanji (aductor) în defensivă.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36 17 mart.

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25 17 mart.

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 4 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și