Manchester City – Chelsea 3-1 și Napoli – Juventus 2-1! A fost spectacol în meciurile serii din Europa

Publicat: 25 ianuarie 2025, 21:52

Comentarii
Manchester City – Chelsea 3-1 și Napoli – Juventus 2-1! A fost spectacol în meciurile serii din Europa

Manchester City - Chelsea și Napoli - Juventus au fost meciurile serii din Europa / Profimedia

Meciurile Manchester City – Cheslsea 3-1 și Napoli – Juventus 2-1 au fost cele mai tari dueluri ale serii de sâmbătă, din Europa. A fost spectacol total în partidele de top.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana Angliei, Manchester City a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia londoneză Chelsea, într-un meci din etapa a 23-a din Premier League.

Manchseter City a învins-o pe Chelsea cu 3-1

Chelsea a deschis scorul pe Etihad Stadium şi a făcut-o repede, în minutul 3, prin Noni Madueke, acesta profitând de gafa debutantului Abdukodir Khusanov. În minutul 34, Marmoush – noua achiziţie de la City, a marcat, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid, notează news.ro.

Echipa lui Guardiola a egalat însă în minutul 42, prin Gvardiol, iar în minutul 67 Haaland a profitat de ieşirea neinspirată a portarului Robert Sanchez şi a marcat de la distanţă, iar City prelua conducerea pe tabelă.

Scorul final a fost stabilit de Foden, în minutul 87, şi Manchester City s-a impus cu 3-1. „Cetăţenii” sunt pe locul 4, cu 41 de puncte, iar Chelsea este pe 6, cu 40 de puncte.

Reclamă
Reclamă

Napoli a revenit în meciul cu Juventus și s-a impus cu 2-1

De cealaltă parte, Echipa italiană Napoli a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea torineză Juventus, în etapa a 22-a din Serie A.

Juventus a avut prima mare ocazie la Napoli, prin Kenan Yildiz, în minutul 7, apoi partida s-a echilibrat şi ambele echipe au încercat poarta adversă, cu gazdele fiind mai periculoase, însă de marcat au reuşit să o facă oaspeţii, prin nou venitul Randal Kolo Muani, în minutul 43.

În startul părţii secunde portarul torinez Michele Di Gregorio a salvat la lovitura de cap a lui Lukaku, din minutul 50, dar nu a mai putu face nimic la golul egalizator, înscris de Anguissa, în minutul 57. Napoli a primit apoi un penalty şi Lukaku a transformat cu siguranţă. Belgianul a ajuns astfel la 200 de goluri marcate în cele mai importante campionate europene, el evoluând până acum în Anglia şi Italia.

Reclamă

Napoli s-a impus cu 2-1 şi este pe locul întâi în Serie A, cu 53 de puncte, în timp ce Juventus se află pe locul 5, cu 37 de puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:43

VIDEOEstrela – FC Porto, 20:00, LIVE VIDEO. Ianis Stoica e titular în meciul cu liderul din Liga Portugal

19:37

Fetele de la CSM vor trofeul: „Nu suntem satisfăcute cu această calificare!” Ce spune eroina din poartă

19:35

LIVE SCOREBrest Bretagne – Gloria Bistrița joacă ACUM în EHF CL. Ardelencele, conduse la pauză

19:30

La 36 de ani, Crina Pintea a obţinut victoria carierei! Vrea trofeul Ligii Campionilor, într-o finală românească

19:25

Dinamo – Rapid LIVE TEXT (21:00). Doar 10.000 de fani aşteptaţi pe Arena Naţională. Echipele de start

19:18

“O bucurie de nedescris”. Reacția Cristinei Neagu după calificarea fulminantă a CSM-ului în Final 4-ul Ligii Campionilor

1 VIDEONebunie totală în Anglia! Au promovat în minutul 90+13, după ce fanii adverşi au sărbătorit pe teren cu 8 minute mai devreme 2 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 3 Anunţul lui Gigi Becali despre viitorul antrenor al FCSB-ului: “Bat palma cu el şi mă ţin de cuvânt” 4 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 5 Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen” 6 Mesajul postat de Elias Charalambous, după ce Gigi Becali a anunţat că-l aşteaptă la FCSB: “Caracterul face diferenţa”
Citește și