Închide meniul

Manchester City – Chelsea | Pep Guardiola, anunţ uriaş înaintea finalei UEFA Champions League: “Nu îmi va schimba decizia în privinţa viitorului meu”

Antena Sport Publicat: 29 mai 2021, 10:10

Comentarii
Manchester City – Chelsea | Pep Guardiola, anunţ uriaş înaintea finalei UEFA Champions League: Nu îmi va schimba decizia în privinţa viitorului meu

Profimedia

Pep Guardiola rămâne la Manchester City. Astfel, acesta a spulberat zvonurile conform cărora negociază cu Joan Laporta revenirea la Barcelona. Tehnicianul spaniol a spus că va rămâne şi sezonul viitor la Manchester City.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pep Guardiola rămâne la Manchester City: “Nu îmi voi schimba decizia”

Voi rămâne la Manchester City, sunt sigur de asta, orice se va întâmpla mâine (n.r. azi)! Dacă voi câştiga sau voi pierde finala, acest aspect nu îmi va schimba decizia în privinţa viitorului meu“, a spus Guardiola.

Manchester City – Chelsea | Pep Guardiola şi-a stabilit tactica

Catalanul și-a stabilit planul de joc, însă a atenționat că echipa lui va trebuie să sufere pentru victorie.

„Unii jucători intră pe teren tensionați, alții se chinuie. Va trebui ca toți să gestioneze asta. Sunt destul de sigur că trebuie să suferim pentru a câștiga finala. Este frumos să spui că te bucuri de ea, dar uneori nu este posibil acest lucru. Trebuie să fii rezistent și să te adaptezi.

Reclamă
Reclamă

Știu exact cum vreau să jucăm, cu cine vom juca și nu-i voi deranja prea mult pe jucători. Știu exact ce le voi spune. Nu vreau să-i deranjez prea mult. Băieților care sunt anxioși sau nervoși le voi spune că acest lucru este normal, iar băieților care sunt mai relaxați le voi spune de asemenea că este normal. Fiecare se va descurca în felul său”, a declarat Pep Guardiola, la conferința de presă dinaintea finalei, citat de site-ul oficial al clubului. 

„Este un privilegiu incredibil să fii aici. Nu m-am așteptat niciodată la începutul carierei că o să joc o finală a Ligii Campionilor. Acum suntem aici. Suntem norocoși”, a mai spus Pep Guardiola.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:41
Basarab Panduru nu a menajat-o pe Inter, după înfrângerea cu Liverpool: “Dacă atât poate, e o problemă”
9:45
Pep Guardiola a sărit în apărarea lui Xabi Alonso, înainte de Real Madrid – Manchester City: “Eu aş fi fost demis”
9:25
David Popovici a dat cărţile pe faţă! Nu a încasat încă banii de la ANS! “Nu e o realitate prea frumoasă”
9:24
Lamine Yamal a părăsit nervos terenul, iar Hansi Flick a reacţionat! Anunţul făcut de antrenorul Barcelonei
9:12
Andre Duarte, dat în judecată de Ujpest! Se complică lucrurile pentru noul transfer de la FCSB
8:57
Căpitanul Van Dijk a rupt tăcerea după ce Salah a fost pedepsit! Ce a spus după victoria cu Inter
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Mihai Stoica a anunțat încă un transfer la FCSB, după cel al lui Kevin Ciubotaru: „Suntem în discuții”
Citește și