Închide meniul

Manchester City, "lovită" de coronavirus. Două staruri ale lui Pep Guardiola au fost testate pozitiv!

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 septembrie 2020, 10:34

Reclamă
Manchester City, "lovită" de coronavirus. Două staruri ale lui Pep Guardiola au fost testate pozitiv!

Două cazuri de Covid-19 în lotul lui Manchester City

Conducătorii "cetăţenilor" au specificat că fotbaliştii sunt asimptomatici şi că sunt aşteptaţi în cel mai scurt timp la antrenamente. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Riyad Mahrez şi Aymeric Laporte, testaţi pozitiv cu Covid-19

"Manchester City poate confirma că Riyad Mahrez și Aymeric Laporte au fost testați pozitiv cu COVID-19. Ambii jucători sunt în prezent în autoizolare, în conformitate cu protocoalele stabilite de Premier League și Guvernul britanic. Niciunul dintre ei nu prezintă simptome. Toată lumea din cadrul clubului le urează celor doi însănătoșire grabnică și îi așteaptă la antrenamentele echipei", se anunţă în comunicatul emis de clubul din Premier League.

Echipa antrenată de Pep Guardiola nu a mai jucat niciun meci de la jumătatea lunii trecute, când a fost eliminată de Olympique Lyon din UEFA Champions League. Noua ediţie de campionat începe săptămâna viitoare, dar City are amânată confruntarea cu Aston Villa. Prima partidă ar trebui să o dispute pe 21 septembrie, cu Wolverhampton.

Guariola a suferit deja o pierdere importantă în timpul pandemiei. Mama lui a pierdut lupta cu virusul la începutul lunii aprilie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:35

Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român!

18:22

Poliția din China, dezvăluiri despre moartea lui Aaron Boupendza! Ce s-a spus despre o posibilă crimă

18:05

Prima reacţie a echipei lui Aaron Boupendza, după decesul fulgerător al fotbalistului!

17:44

VideoMihai Stoica, la lansarea Cupei Duckadam: „Ce a făcut Helmut Duckadam nu va mai face nimeni”

17:44

„Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo

16:59

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 16 aprilie

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 5 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 6 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2
Citește și