Manchester City – Real Madrid 2-1, Juventus – Lyon 2-1. Campionii Spaniei şi Italiei, eliminaţi din "optimile" Champions League!

Antena Sport Publicat: 7 august 2020, 20:00

Twitter

Liga Campionilor se reia azi

MANCHESTER CITY – REAL MADRID 2-1

Min. 90: Final de meci. Manchester City s-a calificat în sferturile de finală ale Champions League.  A eliminat-o pe Real Madrid cu 4-2 la general.

Min. 68: GOOOLLL MANCHESTER CITY! Jesus a profitat de o nouă gafă a lui Varane şi nu i-a dat nicio şansă lui Courtois

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Final de primă repriză. Este 1-1 la pauză!

Min. 28: GOOOLLL REAL MADRID! Karim Benzema înscrie cu o lovitură perfectă de cap. Centrarea i-a aparţinut lui Rodrygo.

Min. 9: GOOOLLL Manchester City! Varane a făcut o gafă incredibilă, a fost deposedat de Jesus, iar Raheem Sterling a înscris cu uşurinţă.

Min. 1: A început meciul

JUVENTUS – LYON 2-1

Min. 90: Surpriză de proporţii. Juventus a învins-o cu 2-1 pe Olympique Lyon, dar a fost eliminată din Champions League. Echipa lui Tătăruşanu s-a impus graţie victoriei din tur, cu 1-0!

Min. 60: GOOOLLL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo a reuşit "dubla". Şut de senzaţie cu stângul, din afara careului. Portarul advers nu a avut nicio şansă.

Min. 45: Pauză la Torino.

Min. 43: GOOOLLL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo a înscris, fără emoţii, de la punctul cu var

Min. 41: Penalty controversat primit de Juventus. După o lovitură liberă, arbitrul a considerat că un jucător din "zidul" francezilor a făcut henţ.

Min. 40: Cristiano Ronaldo a fost aproape să înscrie din lovitură liberă. Lopes are o intervenţie de zile mari!

Min. 19: Marcelo îl blochează magistral pe Bernardeschi după ce acesta a driblat întreaga apărare a celor de la Lyon.

Min. 12: GOOLLL LYON! Memphis Depay a înscris cu o execuţie de senzaţie. L-a învins pe Szczesny cu o "scăriţă"!

Min. 10: Penalty pentru Olympique Lyon. Arbitrul a arătat punctul cu var după o intervenţie a lui Bernardeschi, dar a aşteptat confirmarea VAR.

UPDATE 21:15 Au apărut şi echipele de start ale duelului dintre Juventus şi Lyon. Ciprian Tătăruşanu a fost lăsat pe bancă!

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Bentacur, Pjanic, Rabiot – Bernardeschi, Higuaín, Cristiano Ronaldo

Olympique Lyon: Lopes – Denayer – Marcelo – Marcal – Dubois – Cornet – Guimaraes – Caqueret – Aouar – Toko Ekambi – Depay

UPDATE 21:10 Echipele de start alese de Guardiola şi Zidane

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo – Rodrigo, Gundogan, De Bruyne – Foden, Sterling, Jesus

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Varane, Mendy – Kroos, Casemiro, Modric – Rodrygo, Benzema, Hazard

UPDATE 19:52 Cristiano Ronaldo este pregătit înaintea meciului cu Lyon. Reacţia portughezului după o scenă amuzantă la ultimul antrenament

UPDATE 17:45 Gareth Bale nu joacă cu City! Zidane: "A preferat să nu joace în acest meci"

Astfel, vineri şi sâmbătă se vor desfăşura meciurile care vor stabili ultimele patru echipe calificare în faza sferturilor de finală ale competiţiei.

Liga Campionilor | Vineri, 22:00

Liga Campionilor | Sâmbătă, 22:00

Sferturile de finală pe care le cunoaştem deja sunt Leipzig (Germania) – Atletico Madrid (Spania) şi Atalanta (Italia) – Paris Saint-Germain (Franţa).

Liga Campionilor | Sferturile, semifinalele şi finala, la Lisabona

Învingătoarele manşelor de vineri şi ale celor de sâmbătă vor evolua în celelalte două sferturi.

Sferturile, semifinalele şi finala vor avea loc la Lisabona, după următorul program:

• Real Madrid, eliminată cu 2-4 la general de City
  • Olympique Lyon, calificată în sferturile de finală
  • Cristiano Ronaldo a înscris o "dublă" pentru Juventus

23:55 VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal 23:47 „E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1 23:40 Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00) 23:32 „Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj 23:30 Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări! 23:23 Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă” 23:07 Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1 22:59 Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi 22:46 Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac” 22:33 Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off Vezi toate știrile