Manuel Neuer era să o comită în Dinamo Kiev – Bayern Munchen
Legendarul Manuel Neuer a fost aproape de un autogol uluitor în timpul meciului cu Dinamo Kiev. La scorul de 1-0 pentru Bayern, marele portar s-a făcut de râs după ce a încercat să degajeze. Neuer a “reuşit” un luft, dar a fost salvat de bara transversală.
VEZI AICI MOMENTUL ULUITOR ÎN CARE MANUEL NEUER ERA SĂ O COMITĂ
Mircea Lucescu, un car de nervi
La scurt timp după momentul cu Manuel Neuer în prim plan, Mircea Lucescu a fost un car de nervi. Antrenorul lui Dinamo Kiev şi-a ieşit din minţi după ce Vitaliy Buyalski a căzut în careu după un duel cu Lucas Hernandez, iar arbitrul Halil Umut a lăsat jocul să continue. Ba mai mult, “centralul” turc şi-a menţinut decizia chiar şi după ce a revăzut faza cu ajutorul VAR.
Robert Lewandowski, gol superb din foarfecă sub privirile lui Mircea Lucescu
Robert Lewandowski e de neoprit în UEFA Champions League. Sub privirile lui Mircea Lucescu, superstarul polonez a deschis scorul în Dinamo Kiev – Bayern Munchen.
Atacantul a marcat superb din foarfecă în minutul 14 şi a ajuns la cota 82 în cea mai importantă competiție inter-cluburi. Reuşita a venit cu doar câteva zile înaintea decernării Balonului de Aur 2021, unde se numără printre favoriţi.
- Manuel Neuer era să o comită în Dinamo Kiev – Bayern Munchen
- Mircea Lucescu, un car de nervi după ce echipa sa nu a primit penalty
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- VIDEO | Imagini neverosimile! Simulare sau accident? Jucătorul, lovit de maşina medicală în timpul meciului
- Football Manager în realitate: echipa apărută în ciuda naziștilor, care în 2021 juca în divizia a șasea, a promovat în prima ligă
- Au refuzat România, însă Gică Hagi insistă. Jucătorii pe care “Regele” îi vrea sub tricolor
- Sir Alex Ferguson, mesaj viral pentru şeful de la PSG după victoria cu Arsenal: “Echipă plictisitoare”
- Mirel Rădoi îl vrea la Gaziantep pe fostul său jucător de la Universitatea Craiova: „Maestrul”
































