Închide meniul
VIDEO

Marcelo, idol la Olympiacos! Grecii au făcut show total la prezentarea brazilianului. Legenda lui Real Madrid a fost lider de galerie!

Dragoș Vasile Publicat: 6 septembrie 2022, 9:42

Comentarii
Marcelo, idol la Olympiacos! Grecii au făcut show total la prezentarea brazilianului. Legenda lui Real Madrid a fost lider de galerie!

Marcelo, prezentare de mare campion la Olympiacos / Profimedia

Marcelo e idol la Olympiacos! Fanii au făcut show total la prezentarea legendarului fotbalist, care a venit în Grecia să se lupte pentru titlu. Cel mai titrat jucător din istoria lui Real Madrid a fost lider de galerie!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alb-roşiii au dat o lovitură uriaşă pe piaţa transferurilor şi au reuşit mutarea momentului. Marcelo se va bate pentru titlu cu PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu. Olympiacos este echipa cu cele mai multe titluri din istoria campionatului Greciei.

Marcelo, idol la Olympiacos

Fanii greci i-au pregătit o prezentare spectaculoasă lui Marcelo. Mii de suporteri au fost prezenți pe stadion, unde legenda lui Real Madrid a îmbărcat pentru prima oară tricoul echipei lor favorite.

Ajuns la 34 de ani, marele brazilian a fost copleșit de emoții și le-a mulțumit fanilor pentru primirea de senzație.

Reclamă
Reclamă

Cariera legendarului Marcelo 

În vârstă de 34 de ani, Marcelo a disputat 546 de meciuri sub culorile lui Real Madrid, la care a sosit în 2006, la vârsta de 18 ani şi alături de care a câştigat de cinci ori Liga Campionilor.

Brazilianul este cel mai titrat jucător din istoria clubului Real Madrid, cu 25 de trofee cucerite.

Marcelo, care a jucat la echipa Fluminense înainte de a sosi în Europa, are 58 de selecţii în naţionala Braziliei, cu care a participat la două Cupe Mondiale, în 2014 şi 2018.

Reclamă

Marcelo, despărţire în lacrimi de Real Madrid

Marcelo a avut parte de o despărţire în lacrimi de Real Madrid, după 16 ani şi 25 de trofee câştigate alături de „galactici”. Brazilianul, o legendă a clubului, a început să plângă atunci când şi-a luat adio de la colegi, la Valdebebas.  

„Vreau să mulțumesc clubului, colegilor mei alături de care am avut norocul să joc în toți acești ani, antrenorilor, recuzitei care sunt ca o familie, oamenilor care lucrează aici, oamenilor de securitate, celor care lucrează în spate… Sunt oameni în spatele nostru și asta am învățat la Real Madrid.

Vreau să-i mulțumesc lui Real Madrid pentru toate acestea. M-am trezit în fiecare zi din viața mea cu bucuria de a fi în cel mai bun club din lume. Copiii mei au văzut că am putut juca pentru cel mai bun club din lume. Când am semnat cu Real Madrid, în mintea mea credeam că pot ajunge în vârf, iar acum iată-mă jucătorul cu cele mai multe titluri din istoria sa.

Vreau să am o mențiune specială pentru Raúl. Când s-a născut fiul meu, tu ca căpitan m-ai învățat multe. Ne-ai dat un coș cu multe lucruri și asta nu uit. De acolo am început să te văd ca pe un exemplu și am vrut să te urmez. Astăzi plec de aici putând să spun că ai fost exemplul meu.

Când am spus că viitorul lui Real Madrid este foarte sigur, am spus că Madridul este foarte promițător, așa cum a fost întotdeauna. Îl includ pe fiul meu, care este aici. Eu am venit copil și plec bărbat”, a spus Marcelo, citat de Marca.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:25 3 nov.
Ce echipă e favorită la câștigarea titlului în Liga 1, după încheierea turului. Calculele specialiștilor
23:10 3 nov.
Carlo Ancelotti a vorbit cu Vinicius după criza sa de nervi din El Clasico: “Nu sunt tatăl sau fratele lui”
22:52 3 nov.
Leo Grozavu a criticat arbitrajul, după 0-0 cu Petrolul: „Multe faze interpretate anapoda”
22:40 3 nov.
Tragedie în fotbalul din Serbia! Un antrenor a murit după ce i s-a făcut rău pe teren
22:32 3 nov.
Clasamentul Ligii 1 la finalul turului. Botoșani, lider surpriză
22:28 3 nov.
Petrolul – Botoşani 0-0. Moldovenii încheie turul Ligii 1 pe prima poziție
1 Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei 2 “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul 3 Cutremur în gimnastică! O româncă e direct implicată: abuz sexual și violență! S-a cerut închisoare! 4 Adevărul despre demisia lui Mirel Rădoi. Mihai Rotaru: “Şi am încheiat” 5 Trei jucători, daţi afară de la FCSB! Gigi Becali a anunţat lista neagră 6 Harry Kane şi-a decis viitorul după ce Barcelona a “pus pe masă” 65 de milioane de euro pentru transferul lui!
Citește și