Închide meniul

Marius Șumudică a făcut scandal în Turcia! Atac dur la adresa antrenorului de la Fenerbahce: „Să facă plângere”

Alex Ioniță Publicat: 15 ianuarie 2024, 17:09

Comentarii
Marius Șumudică a făcut scandal în Turcia! Atac dur la adresa antrenorului de la Fenerbahce: Să facă plângere”

Marius Şumudică, în timpul unui antrenament / gaziantepfk.org

Marius Șumudică a făcut scandal în Turcia! Antrenorul român de la Gaziantep a fost plin de nervi la conferința de presă de la finalul partidei cu Fenerbahce, din etapa cu numărul 20 a sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul partidei, care a fost câștigată de formația din Istanbul cu scorul de 1-0, antrenorul oaspeților, Ismail Kartal, s-a plâns de starea gazonului de pe stadionul echipei lui Marius Șumudică. După ce a auzit de acest lucru, românul „s-a aprins” imediat.

Marius Șumudică a făcut scandal în Turcia! Ce s-a întâmplat la conferința de presă

După finalul meciului de pe stadionul lui Gaziantep, Marius Șumudică a ținut să îi răspundă, în stilul caracteristic, antrenorului de la Fenerbahce. Tehnicianul român a spus că, în opinia sa, Ismail ar trebui să vorbească doar despre fotbal, mai ales pentru că echipa sa a câștigat duelul.

„Ismail ar trebui să vorbească despre fotbal, nu despre altceva. Și ei, și noi am jucat pe aceeași suprafață. Dacă nu-i convine, să protesteze oficial, să facă plângere la federație și să ceară să dispute toate partidele acasă la ei.

Terenul nostru e așa cum e, dar dacă insistă putem juca unde vrea Ismail. Noi mergem weekendul viitor la Sivas. Și acolo e terenul rău, ar însemna să ieșim în față cu acest subiect dacă pierdem puncte. Nu va fi însă o scuză, va fi doar vina noastră”, a spus Marius Șumudică, la conferința de presă.

Reclamă
Reclamă

Marius Șumudică, val de ironii la conferința de presă după meciul cu Fenerbahce

La conferința de presă de la finalul partidei dintre Fenerbahce și Gaziantep, Marius Șumudică a transmis un mesaj dur pentru adversari. Tehnicianul român este de părere că arbitrajul a fost în favoarea formației din Istanbul și că nu înțelege motivul pentru care jucătorii gazdelor s-au bucurat atât de mult, după această victorie.

„De obicei, eu nu fac aprecieri asupra arbitrajului, însă astăzi toate fazele au fost judecate în favoarea lui Fenerbahce. Și pot spune că mi s-a părut ciudat și nu am înțeles de ce adversarii s-au exaltat așa și erau atât de fericiți de parcă ar fi cucerit Liga Campionilor. 

Clubul a cheltuit o grămadă de bani pentru echipa asta, au avut și o bancă de rezerve extraordinară și s-au bucurat că ne-au învins cu 1-0. Probabil că asta ține de încrederea pe care o au”, a spus Marius Șumudică.

Reclamă

După acest rezultat, Gaziantep se află pe locul al 16-lea în Liga Turciei, la doar 1 punct peste primul loc retrogradabil în liga secundă. Pentru echipa lui Marius Șumudică urmează duelul cu Bodrumspor, din Cupa Turciei, care este programat pe data de 17 ianuarie, de la ora 14:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:54 25 iul.
Dan Petrescu, optimist după Lugano – CFR Cluj. Ce a spus despre ratarea de la 11 metri
0:50 25 iul.
Mirel Rădoi, iritat de Mihai Rotaru: “Văd că acum face şi analize”! A tras o concluzie dură: “Nicio şansă”
0:28 25 iul.
Mihai Rotaru, reacţie spumoasă după FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1: “Slava, Ucraina”
0:16 25 iul.
“Acasă facem o surpriză și îi «mâncăm»”. Ioan Varga n-are niciun dubiu după Lugano – CFR Cluj
23:44
Romanchuk, eurogol în FK Sarajevo – Universitatea Craiova! Fundaşul lui Rădoi a înscris cu un şut de senzaţie
23:27
FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1. Alb-albaștrii speră la calificare după ce au scăpat “ieftin” în Bosnia
1 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 2 Andrea Compagno dă lovitura carierei! Atacantul italian revine în Europa şi va fi coleg cu un tricolor 3 Diagnostic teribil pentru Darius Olaru! Căpitanul FCSB-ului are ruptură musculară! Reacţia lui Gigi Becali 4 Dinamo vrea să dea lovitura în Liga 1! Vladislav Blănuţă e dorit în Ştefan cel Mare 5 Adrian Mititelu l-a împrumutat pe Juan Bauza! Salariu uriaş pentru argentinian 6 Constantin Budescu şi-a găsit echipă: “Este adevărat! E posibil ca în weekend să se finalizeze”
Citește și