Marius Şumudică a făcut show după remiza cu Galatasaray. "A fost o singură echipă pe teren, toată Turcia a văzut. Ei trăgeau de timp!"

De Antena Sport
Publicat: 22.06.2020, 5:59

Marius Şumudică a fost de neoprit la conferinţa de presă de după Galatasaray-Gaziantep 3-3. Golul marcat de Alexandru Maxim, în al 15-lea minut de prelungiri, l-a făcut pe antrenorul român să dea recital în momentul în care s-a întâlnit cu jurnaliştii.

Şumudică

Profimediaimages

Şumudică este convins că echipa lui a meritat să plece neînvinsă de la Istanbul. Mai mult decât atât, s-a declarat surprins de modul în care a ajuns să joace cea mai titrată echipă din Turcia.

Marius Şumudică şi-a ridicat jucătorii în slăvi

"Numai echipele de acelaşi nivel cu Galatasaray pot să revină, pe acest teren, de la 1-3 la 3-3. A fost o singură echipă pe teren în a doua repriză, am avut multe oportunităţi de a marca. Am obţinut punctul de care aveam nevoie şi toată Turcia a văzut că l-am câştigat pe teren.

Câte echipe pot să o blocheze pe Galatasaray chiar la ea acasă? Galata a jucat la trecerea de timp şi acest lucru m-a făcut foarte fericit. Am avut un gol anulat şi cred că decizia a fost nedreaptă. Am înscris totuşi în ultima secundă", a declarat Marius Şumudică la conferinţa de presă.

INTRĂ AICI pentru a urmări golurile din Galatasaray – Gaziantep 3-3

Accidentat grav, Florin Andone a ratat meciul cu echipa lui Şumudică. Galatasaray a ajuns pe locul 4 în campionatul Turciei, în timp ce Gaziantep este pe poziţia a 9-a. Nou-promovata s-a îndepărtat la 7 puncte de linia roşie a clasamentului.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Marius Şumudică
Fotbal extern • 8:33
Marius Şumudică, avertisment după prima victorie la Malatya: „Mi-a fost dor, Şumudică s-a întors”. Cum i-a cucerit pe turci
Fotbal extern • 16 oct., 21:13
Revenire de senzaţie pentru Marius Şumudică în Turcia! S-a terminat meciul celor de la Malatyaspor. Salt important pentru echipa românului
Marius Şumudică și-a băgat jucătorii în ședință la Yeni Malatyaspor
Fotbal • 13 oct., 18:52
Marius Șumudică și-a băgat jucătorii în ședință la Yeni Malatyaspor! Discursul ținut la antrenament. „Este timpul să câștigăm!”
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Iuliu Mureșan și-a pus mâinile în cap când a aflat că Dario Bonetti ar putea veni în locul lui Mircea Rednic. Ce se întâmplă la Dinamo
1
13:29 Mihai Stoica vorbeşte despre plecarea lui Mirel Rădoi de la naţională: „Sper să fie o decizie la cald”. Ce a vorbit cu selecţionerul 13:12 FCSB – Mioveni 3-0 | Edi Iordănescu, dat de gol de Mihai Stoica. Ce s-a întâmplat înaintea meciului: „Tableta s-a spart” 12:49 FCSB, în mare pericol! Meciul cu Farul s-ar putea amâna: „Nu vrem să driblăm competiţia, vom vedea” 12:40 Istvan Kovacs îl arbitrează pe Pep Guardiola. Ce meci spectacol a primit arbitrul român în Liga Campionilor 12:17 FCSB – Mioveni 3-0. Mihai Stoica nu a glumit! Andrei Vlad avea pregătit echipament de jucător de câmp!!! ”Era pregătit, e tehnicuț” 11:59 FCSB – Mioveni 3-0 | Mihai Stoica iese la contraatac: „Numai lamentări prin studiouri”. Ce reclamă oficialul vicecampioanei 11:51 VIDEOFază monumentală la finalul meciului Lazio – Inter 3-1. Ce a putut face Luiz Felipe. Arbitrul l-a eliminat direct 10:57 Cosmin Olăroiu, dat de gol! Ce a făcut antrenorul înainte de FCSB – Mioveni: „Acum am dat din casă” 10:43 Mirel Rădoi, atacat fără menajamente: „Nu l-am cunoscut aşa ranchiunos”. Neconvocarea lui Ronaldo Deaconu, motivul discordiei 10:10 Momente dramatice pentru Denis Drăguș: i-a fost anulat un gol după 7 minute și Standard a fost egalată în minutul 90+10