”Nu vreau să îmi pierd viața pe bancă”, a fost declarația șocantă a lui Șumudică, după înfrângerea cu Kayserispor, scor 1-2. Ulterior, Șumudică a dezvăluit și afecțiunea de care suferă, lucru ce l-a determinat săanunțe că vrea să plece de la echipă.
”Am făcut Zona Zoster din cauza stresului. Mă voi vedea cu președintele. Cred că e momentul să ne oprim, să vină un antrenor turc, care cunoaște campionatul”, a spus Marius Șumudică.
Trei remize şi patru înfrângeri are Şumudică pe banca lui Rizespor. Echipa a ajuns pe poziţia a 16-a în competiţia internă şi mai are numai două puncte avans faţă de ocupantele locurilor retrogradabile.
Marius Șumudică: "Nici Mourinho n-ar avea succes la Rizespor"
"Am aplicat tot ce știu să fac ca antrenor. În fiecare zi vin la baza de antrenament cu 3-4 ore înainte. Am făcut toate analizele, le-am arătat jucătorilor. Am avut succes cu Kayserispor, am avut succes cu Gaziantep, dar nu pot să am rezultate și aici. Am un contract. Dacă jucătorii, șefii sau fanii sunt nemulțumiți, reziliem contractul. Nici Mourinho n-ar avea succes la Rizespor!
Nu am văzut vreun dribling, un șut pe poartă. Am avut un fault în ultimul minut, dar jucătorul a pasat în lateral. Nu e niciun fel de pregătire aici. Nu beau, nu am alte vicii. Nu fac nimic în afară de fotbal. Sunt același Șumudică de la Gaziantep", a declarat Şumudică după meciul cu Sivasspor, de etapa trecută, încheiat 0-0.
- Marius Șumudică a anunțat că își dă demisia de la Rizespor
- Tehnicianul român s-a îmbolnăvit
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Lucescu, lider cu PAOK în Grecia! Victorie la trei goluri diferență pentru român
- Finalissima s-a anulat! Confruntarea dintre Messi și Yamal nu va mai avea loc. Anunțul făcut de UEFA
- Marius Șumudică și-a strigat frustrarea după ce a ajuns la 10 eșecuri la Al-Okhdood: “Nu pot promite nimic”
- Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
- Marius Șumudică, un nou eșec în Arabia Saudită! Al-Okhdood, tot mai departe de salvare
































