Masacru în Monchengladbach – Freiburg! Oaspeţii conduc cu 6-0 la pauză. Freiburg, performanţă istorică după o primă repriză ireală cu Gladbach

De Antena Sport
Publicat: 5 decembrie 2021, 19:28

Scor ireal în Monchengladbach - Freiburg. Oaspeţii au marcat numai puţin de 6 goluri în primele 37 de minute. Freiburg conduce cu 6-0, într-una dintre cele mai mari ruşini din istoria Borussiei Monchengladbach.

Scor ireal În Gladbach - Freiburg

Freiburg a devenit prima echipă din istoria Bundesligii care marchează 5 goluri în primele 25 de minute într-un meci jucat în deplasare. Până la pauză, Freiburg a mai marcat o dată, iar scorul era unul ireal: Monchengladbach – Freiburg 0-6. O performanţă asemnătoare reuşise chiar Monchengladbach, în 1984, împotriva lui Braunschweig.

25- SC Freiburg has become the first away team in BL history to score five goals in the first 25 minutes. Before that, only Gladbach had managed this at home against Braunschweig in October 1984. Historic. #BMGSCF pic.twitter.com/Xfivfgltx4
— OptaFranz (@OptaFranz) December 5, 2021

Masacru în Monchengladbach – Freiburg

Cei de la Monchengladbach au avut puterea de a glumi pe seama dezastrului din teren. La scorul de 4-0, cei de la Monchengladbach au postat pe Twitter: „Fără cuvinte!” La scorul de 6+0, administratorii continului au anunţat, ironic, că s-a făcut setul.

No words. (19′)#DieFohlen #BMGSCF 0-[4]
— Gladbach (@borussia_en) December 5, 2021

George Baltă, la AS.ro LIVE

Erling Haaland, spectacol total în Bundesliga
Fotbal • 18:35
”Uraganul” Erling Haaland a lovit în Hoffenheim – Dortmund 2-3! Malatyaspor – Besiktas 1-1. Egal obținut în extremis de echipa lui Marius Șumudică. Toate partidele tari ale zilei sunt AICI
Kylian Mbappe, PSG
Fotbal extern • 15 ian., 23:20
Kylian Mbappe, show în PSG – Brest 2-0. Dybala și Mckennie au marcat în Juventus – Udinese 2-0. Scandal monstru în Betis – Sevilla. Toate rezultatele sunt AICI
Fotbal extern • 14 ian., 23:33
Erling Haaland, o nouă prestaţie stelară! Norvegianul a reuşit o dublă cu Freiburg! Dormund a făcut scor cu echipa de pe locul 4 din Bundesliga
17:46 George Puşcaş, un nou gol pentru Reading! Atacantul român a marcat într-un meci vital pentru echipa sa, aflată aproape de retrogradare 16:44 ”A ieșit un circ!” Constantin Budescu, săgeți pentru Sepsi. ”Magicianul” i-a spus ”pas” și lui Adrian Mititelu, care îl aștepta la FC U Craiova 1948 16:41 Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată înaintea meciului din optimi cu Alize Cornet. „Este o jucătoare dificilă”. Daniel Dobre spune cum s-a schimbat jocul româncei 16:25 Chindia Târgoviște – FC Voluntari 0-0 | Constantin Budescu, primele minute la revelația Ligii 1 16:19 ”Lasă-ne, nea Flavius!” Mihai Stoica continuă războiul cu Flavius Stoican: ”Dă-i pe amenințări de luni că e timp!” 15:41 Gigi Becali a trecut pe modul economic, iar Toni Petrea îi dă dreptate: „Nu avea sens să facem transferuri”. Ce a spus despre Varela și mesajul amuzant transmis lui Constantin Budescu 15:18 VIDEOToni Petrea îi liniștește pe fani înainte de FCSB – CFR Cluj: „Meciul nu e decisiv!”. Motivul pentru care este încrezător că poate câștiga titlul 14:51 Cu cine se duelează Sorana Cîrstea în optimile Australian Open 2022. Românca, față în față cu una dintre favoritele turneului 14:46 Sorana Cîrstea, prima reacție după ce s-a calificat în „optimi” la Australian Open 2022: „Sunt foarte bucuroasă. Nici nu știu când am ajuns ultima dată în turul 4” 14:26 Reacție vehementă după scandalul de la FC Argeș – Dinamo 2-1. Marcel Bîrsan, făcut praf. „Viciere de rezultat!”