Masacru în Monchengladbach – Freiburg! Oaspeţii conduc cu 6-0 la pauză. Freiburg, performanţă istorică după o primă repriză ireală cu Gladbach

Antena Sport Publicat: 5 decembrie 2021, 19:28

Scor ireal În Gladbach - Freiburg

• Scor ireal în Monchengladbach – Freiburg
  • Meci uluitor în Bundesliga

Freiburg a devenit prima echipă din istoria Bundesligii care marchează 5 goluri în primele 25 de minute într-un meci jucat în deplasare. Până la pauză, Freiburg a mai marcat o dată, iar scorul era unul ireal: Monchengladbach – Freiburg 0-6. O performanţă asemnătoare reuşise chiar Monchengladbach, în 1984, împotriva lui Braunschweig.

Masacru în Monchengladbach – Freiburg

Cei de la Monchengladbach au avut puterea de a glumi pe seama dezastrului din teren. La scorul de 4-0, cei de la Monchengladbach au postat pe Twitter: „Fără cuvinte!” La scorul de 6+0, administratorii continului au anunţat, ironic, că s-a făcut setul.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

14:42 Bernadette Szocs – Chen Meng e LIVE STREAM în AntenaPLAY (sâmbătă, 05:45). Duel pentru semifinale, la WTT Champions Incheon 2024 14:40 UPDATEGică Hagi, ofertă uriaşă din Emiratele Arabe Unite! Anunţul făcut de impresar: „A plecat, azi e în Dubai”. Reacţia lui Hagi 14:24 LPF a schimbat regulamentul, iar Dinamo – Petrolul se poate juca cu fani în tribună! Anunţul oficial 13:58 Ioan Ovidiu Sabău, despre revenirea lui Chipciu la echipa naţională: „Va fi luat în calcul cu condiţia asta!” 12:58 Raul Rusescu a anunţat care e atacantul pe care l-ar lua „cu ochii închişi” la FCSB. Sfat pentru Gigi Becali 12:53 Sepsi – CFR Cluj LIVE TEXT, ora 20:30. Echipa lui Mutu nu mai are voie să facă paşi greşiţi în lupta la titlu 12:34 Flavio Briatore a fost externat după ce a fost operat cu succes: „Mi-au găsit o tumoare benignă la inimă” 12:13 Cristi Balaj, anunţ despre jucătorul pe care CFR Cluj îl poate vinde în Premier League: „Va ajunge la un club important!” 12:04 Antrenorul celor de la Leicester a fost dat afară după ce a avut o aventură cu o jucătoare 11:12 NEWS ALERTS-a mai accidentat un jucător la FCSB! A suferit o ruptură şi riscă să stea o lună departe de teren. Lovitură dură pentru lider Vezi toate știrile
Adi Ilie forţează transferul lui Florinel Coman în Bundesliga
Liga 1 • 1 mart., 15:05
Adi Ilie forţează transferul lui Florinel Coman în Bundesliga: „Peste un milion de euro salariu”. Echipa care îl vrea pe „Mbappe”
Liga Portugal, peste Premier League, La Liga și Serie A
AntenaPLAY • 20 oct., 13:09
Liga Portugal, peste Premier League, La Liga și Serie A! Capitolul la care lusitanii stau mai bine decât marile campionate
Manuel Neuer a revenit la antrenamentele lui Bayern Munchen
Bundesliga • 11 iul., 16:07
Manuel Neuer a revenit la antrenamentele lui Bayern Munchen! Situaţia portarului, în continuare incertă
Raphael Guerreiro a fost prezentat oficial la Bayern Munchen
Bundesliga • 23 iun., 11:53
Bayern Munchen i-a dat afară în ziua în care a câştigat al 11-lea titlu consecutiv!
Bundesliga • 27 mai, 19:10
Bayern Munchen i-a dat afară în ziua în care a câştigat al 11-lea titlu consecutiv! Oliver Kahn şi Hasan Salihamidzic pleacă!