Mesajul lui Lewandowski după primul trofeul Champions League cucerit. Ce a postat polonezul

Silviu Corneanu Publicat: 24 august 2020, 5:41

Comentarii
Mesajul lui Lewandowski după primul trofeul Champions League cucerit. Ce a postat polonezul

Robert Lewandowski, după câştigarea Champions League

"Nu înceta niciodată să visezi. Nu renunţa niciodată când eşuezi. Munceşte din greu să-ţi îndeplineşti visele", a scris Lewandowski pe contul său de Twitter la finalul meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lewandowski, golgheterul absolut al lui Bayern 

Aflat la primul trofeu Champions League câştigat, Lewandowski a terminat sezonul cu 15 goluri în Ligă, cu 34 de reuşite în Bundesliga (6 mai multe decât Werner) şi cu 6 goluri în Cupa Germaniei.

Polonezul de 32 de ani este primul jucător din istorie care câştigă tripla campionat – Cupă – Liga Campionilor, fiind golgheter absolut în cele trei competiţii.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01

„Trebuie să te respecți”. Plecat de la FCSB, Mihai Pintilii și-a făcut praf foștii jucători după victoria cu UTA

22:01

Estrela Amadora – Casa Pia, 22:15, LIVE VIDEO. Ianis Stoica e titular la gazde

21:50

“Nu-mi convine” Învins a treia oară de FCSB, Adrian Mihalcea a cedat: “Nu vreau să vorbesc mai mult”

21:45

LIVE TEXTCFR Cluj – Rapid 0-0. Giuleștenii pot reveni pe primul loc. Bară în contul gazdelor

21:38

“Mi-a trimis mesaj” Mirel Rădoi, reacţie tranşantă legată de transferul lui Andrei Ivan la FCSB!

21:34

David Miculescu, gata de barajul cu Turcia după ce a marcat în FCSB – UTA: „Să vedem cu cine vom juca finala”

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 4 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”
Citește și