Mesajul lui Lionel Messi, după ce a bifat meciul 1000 în carieră: „Ce nebunie!”. Cum a reacționat soția sa

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 7 decembrie 2022, 11:59

Mesajul lui Lionel Messi, după ce a bifat meciul 1000 în carieră, a fost unul special. Starul argentinian a atins o bornă fabuloasă și a sărbătorit așa cum se cuvine alături de fanii săi din mediul online.

Lionel Messi, bucuros în tricoul naționalei Argentinei

Lionel Messi a ajuns la 1000 de meciuri în carieră

Lionel Messi a ajuns la 1000 de meciuri în carieră / Profimedia

Messi s-a arătat extrem de entuziasmat de pragul pe care l-a atins în cariera sa extraordinară.

Mesajul lui Lionel Messi, după ce a bifat meciul 1000 în carieră

Căpitanul naționalei Argentinei a postat un mesaj superb pe rețelele sociale, în care le-a mulțumit fanilor pentru susținere. Postarea lui Lionel Messi a adunat peste 7 milioane de aprecieri în câteva ore.

„O mie de meciuri deja, ce nebunie… Și mereu cu aceeași iluzie pe care am simțit-o încă de la primul meci pe care l-am jucat ca profesionist.

Mulțumesc mult tuturor celor care mă însoțesc în această călătorie frumoasă”, a scris Lionel Messi, pe contul de Instagram.

View this post on Instagram

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Antonela Roccuzzo s-a numărat printre primele persoane care au reacționat la mesajul sud-americanului. Soția lui Messi i-a răspuns într-un comentariu în care a adăugat mai multe emoticoane în formă de aplauze.

Antonela Roccuzzo a reacționat la postarea lui Lionel Messi / Instagram

Lionel Messi a adunat 1000 de meciuri per total, pentru FC Barcelona, PSG și naționala Argentinei. Atacantul argentinian a marcat 795 de goluri: 701 pentru echipele de club și 94 pentru selecționata mare a „Pumelor”.

Pentru Messi și Argentina urmează meciul „de foc” cu Olanda, din sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar. Partida se va disputa vineri, de la ora 21:00, și va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Lionel Messi, reacție emoționantă în timp ce își vedea soția și copiii celebrând golul cu Australia

Lionel Messi a părut copleșit de emoții în timp ce un reporter i-a arătat o înregistrare cu soția și copiii săi celebrând golul înscris cu Australia, din optimile Cupei Mondiale din Qatar.

Leo Messi a fost susținut de familie la fiecare meci al Argentinei de la Mondialul din Qatar. De fiecare dată, Antonella și cei trei băieți ai starului argentinian au „explodat” de bucurie la golurile fotbalistului lui PSG. Cu Australia, Antonella, Thiago, Mateo și Ciro au fost în delir.

În timp ce privea filmarea cu familia sa manifestându-se, Leo Messi a afișat un zâmbet nemărginit. Vedeta Argentinei este la primul Mondial când are copiii alături.

Messi watching his family react to his goal vs Australia is the best thing you’ll see today pic.twitter.com/tinvlV71X0
— R 🇦🇷 (@Lionel30i) December 3, 2022

„Familia mea este mereu în inima mea. Pentru copiii mei, au crescut și acum înțeleg totul. Suferă, se bucură la goluri. Sunt foarte fericit să împărtășesc aceste momente cu ei.

Este prima mea Cupă Mondială cu copiii mei alături. Tiago, care este cel mai mare, nu știa până acum câteva zile ce înseamnă o Cupă Mondială”, a spus Lionel Messi, citat de eurosport.ro.

Lionel Messi (35 de ani) și Antonella Roccuzzo (34 de ani) au împreună trei băieți, Thiago, 10 ani, Mateo, 7 ani, și Ciro, 4 ani.

22:38 VideoJucătorii de la FCSB au pus tunurile pe Horaţiu Feşnic: „Ne simţim vânaţi” / „A fost depăşit de meci!” 22:09 „Meriţi să fii titular?”. Reacţia lui Florinel Coman după FCSB – Farul 2-3. Ce l-a nemulţumit pe Arena Naţională 21:56 Cum a explicat Leo Strizu înfrângerea în faţa lui Gică Hagi 21:49 Andrei Cordea, tiradă la adresa arbitrajului din FCSB – Farul: „Și-au bătut joc de noi, avem VAR degeaba în Liga 1!” 21:43 Mihai Pintilii, prima reacţie după FCSB – Farul 2-3: „Nu pot să dau într-un singur jucător!”. Ce discurs a avut în vestiar 21:27 FCSB – Farul 2-3 | Gică Hagi, la picioarele lui Denis Alibec: „Fantastic! A fost cel mai bun de pe teren, a făcut diferenţa!” Ce a spus despre Coman 21:26 Denis Alibec, în al nouălea cer după FCSB – Farul 2-3: „După eliminarea lui Dawa, le-am spus colegilor că-i batem! Nu am mai trăit așa ceva de mult timp!” 21:22 Andrei Borza, eroul lui Gică Hagi la 17 ani. Ce a declarat după golul victoriei marcat în FCSB – Farul 2-3, în minutul 90+6 21:06 Final nebun în FCSB – Farul! Trupa lui Gică Hagi a înscris în minutele 90+5 și 90+6 și a întors incredibil scorul 20:55 FCSB – Farul 2-3. Final halucinant pe Arena Naţională! Echipa lui Hagi a marcat două goluri în prelungirile meciului. Cum arată clasamentul
Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi, adversari într-un meci amical din Arabia Saudită
Fotbal extern • 25 ian., 9:55
Cea mai mare obsesie a lui Cristiano Ronaldo îl vizează direct pe Lionel Messi. Adevăratul motiv pentru care a semnat cu Al-Nassr
Lionel Messi, în tricoul lui PSG
Ligue 1 • 24 ian., 20:37
Motivul pentru care Leo Messi nu a semnat prelungirea contractului cu PSG: „Nu are o relaţie bună cu ei”
Kylian Mbappe și Neymar, într-un meci pentru PSG
Fotbal extern • 23 ian., 23:58
Pays de Cassel – PSG 0-7. Spectacol total oferit de parizieni în Cupa Franței, în exclusivitate în AntenaPLAY! Kylian Mbappe a marcat 5 goluri. Se știu toate echipele calificate în optimi