Mircea Lucescu a avut un meci de infarct în Ucraina! Dinamo Kiev a obţinut victoria în minutul 90+7: „Au fost emoţii puternice!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 18.09.2021, 23:26

Mircea Lucescu a avut un meci de infarct în Ucraina! Dinamo Kiev a câştigat ultimul meci, 1-0 cu Oleksandriya, în minutul 90+7.

Mircea Lucescu

Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins-o la limită pe Oleksandriya, în etapa a opta a campionatului Ucrainei.

Golul a fost marcat de Tsygankov, în minutul 90+7, din penalty. În minutul 90+14, de la oaspeţi a fost eliminat fundaşul Igor Kiryukhantsev.

„Au fost emoţii puternice. Am crezut că se vor întoarce ocaziile din meciul cu Benfica. Penalty-ul a fost 100%. Îu felicit pentru victorie. Nu au renunţat, au crezut până în ultimul minut. Lăsaţi-mă să mă bucur de victorie şi de mâine mă voi gândi la meciul din Supercupă”, a declarat Mircea Lucescu, citat de sport.ua.

În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 22 de puncte. Echipa lui Mircea Lucescu este neînvinsă: şapte victorii, o remiză. De partea cealaltă, Oleksandria este pe 8, cu 14 puncte.

Mircea Lucescu, avertisment pentru FC Barcelona şi Bayern: „Vrem mai mult!”

Ajuns la 76 de ani, Mircea Lucescu este mai motivat ca niciodată în Liga Campionilor. Marele antrenor român vrea să scrie istorie cu gruparea din Ucraina.

Clubul marelui antrenor român se află în grupa E, alături de Benfica, FC Bayern şi FC Barcelona. În primul meci, echipa sa a remizat cu portughezii, scor 0-0.

„Nu este doar Yaremchuk în atac. Mai sunt Ramos, Nunez şi Sferovic. Nu ştiu care dintre ei vor juca. Aşteptăm ajutor din partea fanilor. Toţi jucătorii lor au experienţă internaţională. Sezonul trecut a fost primul în Liga Campionilor după mult timp. Acum vrem mai mult!”, a spus Mircea Lucescu la conferinţa de presă, citat de sport.ua.

Meciuri de foc în Champions League
Fotbal extern • 20 oct., 23:50
Ploaie de goluri în Champions League! Manchester United – Atalanta 3-2. Cristiano Ronaldo, eroul „diavolilor”. Bayern și Chelsea au făcut show. Mircea Lucescu, învins în Barcelona – Dinamo Kiev 1-0. Toate rezultatele serii sunt AICI
Ronald Koeman, după Barcelona - Dinamo Kiev 1-0
Fotbal extern • 20 oct., 23:10
Barcelona – Dinamo Kiev 1-0 | Ronald Koeman și-a pus jucătorii la zid, după victoria chinuită în fața lui Mircea Lucescu. „Nu poți rata atât de mult!” Ce așteptări are de la El Clasico
Mircea Lucescu, pe Camp Nou
Fotbal • 20 oct., 22:46
Barcelona – Dinamo Kiev 1-0 | Mircea Lucescu, prima reacție după un nou eșec pe Camp Nou. „De ce noi și Șahtior nu marcăm în Champions League?”. Ce a declarat antrenorul român

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23:34 „Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă 23:33 Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!” 23:32 Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute 23:24 Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie 23:11 Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!” 23:10 Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii 22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund