Închide meniul

Mircea Lucescu, cuvinte uriaşe de la Igor Surkis, după Şahtior – Dinamo Kiev 0-1. "A fost câştigat de domnul Lucescu, un joc pur de şah"

Antena Sport Publicat: 19 aprilie 2021, 10:50

Comentarii
Mircea Lucescu, cuvinte uriaşe de la Igor Surkis, după Şahtior – Dinamo Kiev 0-1. "A fost câştigat de domnul Lucescu, un joc pur de şah"

Mircea Lucescu, aproape de un nou titlu în Ucraina

"Nu suntem încă campioni, deci de ce să ne felicitaţi? Felicitaţi-ne când vom fi campioni. Victoria din acest meci este foarte importantă. Băieţii şi-au arătat calităţile. Şahtior este o echipă tehnică, nu poate fi lăsată să scape. Cred că acest joc a fost câştigat de domnul Lucescu, un joc pur de şah. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şahtior Doneţk – Dinamo Kiev 0-1. Mircea Lucescu, lăudat de Igor Surkis

Nu am văzut adversarul. Nu-mi amintesc ă fi avut vreun şut periculos la poartă, cu excepţia primului, din minutul 4. Nu voi evalua jocul lui Şahtior, pentru aceasta există antrenori şi specialişti care lucrează pentru ei. Ştiu că Dinamo Kiev s-a îmbunătăţit mult, în primul rând în organizarea jocului, cu aceiaşi jucători. 

Şi în acest meci au demonstrat clar acest lucru. Echipa ştia ce vrea şi a ajuns unde a dorit. Sperăm că nu este departe momentul în care vom felicita echipa pentru campionat, dar pentru asta trebuie să luăm încă trei puncte", spus Surkis, potrivit sportarena.com.

Şahtior Doneţk – Dinamo Kiev 0-1. Victorie uriaşă pentru Mircea Lucescu

Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Şahtior Doneţk, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului Ucrainei. Lucescu, antrenorul echipei Dinamo Kiev din iulie 2020, a pregătit rivala Şahtior Doneţk în perioada 2004-2016.

Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 55 de puncte, în timp ce Şahtior ocupă locul doi, cu 45 de puncte. Echipa lui Lucescu mai are nevoie de o victorie pentru a deveni campioană prima dată după cinci ani.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:39
Eroul lui Inter, semnal de alarmă după victoria dramatică cu Juventus: “Asta trebuie să îmbunătăţim”
10:10
Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT (20:00). Derby “de foc” în Bănie. Echipele probabile
10:08
Mihai Stoica a făcut calculele pentru FCSB, înaintea derby-ului cu Universitatea Craiova: “Ne-ar aduce şi în lupta pentru titlu”
10:00
Ce au arătat echipele mici în Bahrain. Analiza lui Adrian Georgescu după testele de la Sakhir
9:43
Cristi Chivu a surprins, după victoria dramatică cu Juventus. Ce a spus despre jocul lui Inter
9:20
NBA All-Star Game 2026 LIVE VIDEO (luni, 00:00, AntenaPLAY). Toate detaliile despre ediția 75 de la Los Angeles
1 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 2 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 3 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 4 Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde” 5 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 6 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv
Citește și