Închide meniul
EXCLUSIV

Mircea Lucescu, prima reacţie după ce a refuzat-o pe Beşiktaş! Motivul pentru care nu a semnat contractul

Viviana Moraru Publicat: 7 ianuarie 2024, 19:58

Comentarii
Mircea Lucescu, prima reacţie după ce a refuzat-o pe Beşiktaş! Motivul pentru care nu a semnat contractul

Mircea Lucescu, în timpul unei conferinţe de presă/ Profimedia

Mircea Lucescu a oferit prima reacţie, după ce a refuzat-o pe Beşiktaş. Antrenorul român a negociat intens cu turcii, însă în cele din urmă le-a spus pas, deoarece nu a vrut să preia echipa în plin sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Beşiktaş a anunţat deja noul antrenor, după negocierile purtate cu Mircea Lucescu. Fernando Santos i-a preluat pe turci. “Domnul Fernando Santos a fost numit ca antrenor al primei echipe. Îi urăm bun venit în noua sa casă”, au transmis “vulturii”.

Mircea Lucescu, prima reacţie după ce a refuzat-o pe Beşiktaş

Mircea Lucescu a dezvăluit că nu a vrut să semneze cu Beşiktaş, în plin sezon. “Il Luce” a transmis faptul că nu a vrut să rişte şi să preia echipa în această perioadă.

“Am refuzat pentru că nu vreau să-i iau decât la început de campionat, nu intru în mijlocul lui, pentru că nu se ştie niciodată. Mă întorc cu alte probleme după”, a declarat Mircea Lucescu, pentru AntenaSport.

Turcii au venit la Bucureşti pentru a-l convinge pe Mircea Lucescu pentru a prelua echipă. Până la urmă, negocierile nu s-au finalizat, iar Mircea Lucescu nu a acceptat să preia o echipă în mijlocul sezonului.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a mai antrenat-o pe Beşiktaş timp de două sezoane, între 2002 şi 2004. În sezonul 2002-2003, antrenorul român a reuşit să câştige titlul în Turcia pe banca “vulturilor”.

Mircea Lucescu, detalii despre viitorul său

Mircea Lucescu va împlini 79 de ani în luna iulie, iar Beşiktaş este ultima echipă care şi-a manifestat interesul să îl aducă. Il Luce e liber de contract după despărţirea de Dinamo Kiev, venită pe 3 noiembrie 2023, după un eşec cu Şahtior Doneţk (0-1).

„În prezent petrec un timp plăcut cu familia mea în București și cu nepoții pe care-i iubesc. Unele cluburi sunt în contact cu mine. Eu îmi doresc să semnez cu o echipă la începutul sezonului, în luna iunie.

Reclamă

Nu sunt dornic să preiau o echipă în mijlocul sezonului. Eu nu m-am detaşat total de fotbal, dar sunt un pic mai distras”, a declarat recent Mircea Lucescu, potrivit aksam.com.tr.

Echipele antrenate în carieră de Mircea Lucescu

  • Corvinul Hunedoara – 1979 – 1982
  • România – 1981 – 1986
  • Dinamo – 1985 – 1990
  • Pisa – 1990 – 1991
  • Brescia – 1991 – 1996
  • Reggiana – 1996
  • Rapid – 1997 -1998
  • Inter – 1998 – 1999
  • Rapid – 1999 – 2000
  • Galatasaray – 2000 – 2002
  • Beşiktaş – 2002 – 2004
  • Şahtior Doneţk – 2004 – 2016
  • Zenit – 2016-2017
  • Turcia – 2017 – 2019
  • Dinamo Kiev – 2020 – 2023
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:59
Riku Miura şi Ryuichi Kihara, noii campioni olimpici! Program liber de excepţie, după ce la scurt au fost pe 5
10:46
OFICIAL | FC Argeş a cerut ca CCA să publice transcrierile înregistrărilor audio de la meciul cu Petrolul: “Abuziv”
10:46
Cifre impresionante la All-Star Game! Nu s-a mai întâmplat din 2011
10:19
Mihai Stoica a făcut anunţul! Ce se întâmplă cu Ofri Arad: “N-aveam cum să ştiu că va lipsi atât”
9:55
Lindsey Vonn s-a întors acasă! Mesajul transmis după săptămâna de coşmar din Italia: “Este fantastic”
9:36
Tyson Fury, dezvăluire emoţionantă! Revine în box după momentele dramatice trăite de Joshua
1 Prima victimă după Universitatea Craiova. Gigi Becali îl scoate din echipă! 2 EXCLUSIVDinamo, acord de principiu cu George Pușcaș. Ultimele detalii despre transferul pregătit de alb-roșii 3 Rezultat uriaş pentru România la bob, la Jocurile Olimpice. Clasare excelentă la jumătatea concursului 4 S-a ales praful de afacerea de 6 milioane de euro a lui Gigi Neţoiu: “Vreţi să ne terminaţi cu totul?” 5 Mingea a intrat în poartă la şutul lui Carnat. O nouă eroare de arbitraj 6 Cuvintele pentru care Dani Coman riscă o suspendare record în fotbalul românesc. FRF i-a făcut dosar
Citește și