Moment uluitor în Turcia. Un jucător a fost eliminat după doar 13 secunde de la debut, iar mama sa a început să plângă în tribune

Viviana Moraru Publicat: 18 septembrie 2022, 10:10

Mama jucătorului a început să plângă, după ce fiul a încasat cartonaş roşu/ Twitter

Shoya Nakajima a fost eliminat la doar 13 secunde după ce a fost introdus pe teren, iar mama sa a început să plângă în tribune. Momentul uluitor s-a întâmplat în Turcia, în meciul dintre Antalyaspor şi Adana Demirspor.

Antalyaspor a pierdut la scor de neprezentarea, pe teren prorpiu, cu cei de la Adana. Nakajima a lăsat gazdele în inferioritate numerică, după ce a văzut cartonaşul roşu în minutul 60.

Shoya Nakajima a început meciul ca rezervă şi a fost introdus pe teren în minutul 60. 13 secunde mai târziu, arbitrul l-a eliminat după un fault dur comis asupra unui adversar.

Aflată în tribunele stadionului, mama jucătorului a început să plângă după ce fiul său a fost eliminat atât de rapid.

Reclamă 4

Iniţial, centralul îl sancţionase doar cu cartonaş galben pe japonezul de 28 de ani, însă după ce a consultat arbitrajul video, a întors decizia şi i-a acordat roşu.

Eliminarea lui Nakajima a fost cea de-a treia a meciului din Superliga Turciei. În prima repriză, încă din minutul 7, Aydogdu a fost eliminat din echipa celor de la Antalyaspor. În minutul 39, Rakitsky a văzut şi el roşu direct, şi a restabilit egalitatea numerică de pe teren.

Shoya Nakajima a fost transferat în această vară de turcii de la Antalyaspor, de la Porto. Mijlocaşul de 28 de ani se afla la al doilea meci al său pentru noua formaţie, meci în care a văzut cartonaşul roşu imediat.

Ce crezi că va face România în primul meci de la EURO 2024, cu Ucraina?

„Așa vom trata meciul!” Zinchenko și-a făcut planul înainte de România – Ucraina! Mesajul vedetei de la Arsenal

22:57

„Nu sunt o țestoasă ninja!” Marcus Thuram a fost confundat cu Kylian Mbappe și a lansat o ironie fabuloasă!

22:56

Borna negativă atinsă de Spania, prima dată după zece ani şi 112 meciuri! Ce s-a întâmplat în victoria cu Croaţia

22:21

Cel mai rapid gol din istoria EURO! Albania a dat lovitura în duelul cu Italia, după doar 23 de secunde

1 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilă 2 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei! Cursa e duminică (20:45, Antena Stars şi AntenaPLAY) 3 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi! 4 Foto„Aroganță! A fost greu!” Cum a cucerit-o Horațiu Moldovan pe celebra sa iubită! Portarul naționalei a dat toate cărțile pe față 5 Singura condiţie pentru ca Simona Halep să revină în top! Verdictul lui Gică Popescu: „Tenisul fără Simona e atât de sărac” 6 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Norris a fost pe 2. Dezastru total pentru piloţii de la Ferrari