Update: Meciul dintre Lyon şi Marseille a fost amânat. Liga din Franţa a anunţat că meciul nu se va mai relua.
Update: Fanul care l-a lovit cu sticla pe Payet a fost identificat şi scos de pe stadion, anunţă RMC.
În minutul 4 al partidei de la Lyon, Payet se pregătea să execute un corner şi s-a prăbuşit pe gazon. Abia pe reluările oferite de televiziunea franceză, am putut vedea cum o sticlă aruncată de un fan l-a lovit în cap pe internaţionalul francez.
Arbitrul nu a stat pe gânduri şi a decis să trimită ambele echipe la vestiare, meciul fiind întrerupt.
Dimitri Payet, scandal şi în Nice – Marseille
Culmea e că Payet s-a lipit în acest sezon de scandaluri. În meciul întrerupt dintre Nice şi Marseille, războiul a început după ce acesta a aruncat în tribună cu o sticlă de apă.
Payet a aruncat înapoi înspre fani cu unul dintre obiecte. Suporterii au luat foc. Zeci dintre ei au reuşit să intre pe teren.
Incidentele au continuat cu o încăierare generală între jucătorii şi staff-urile celor două echipe. Printre cei mai agresivi a fost chiar antrenorul lui Marseille.
Jorge Sampaoli a fost greu de stăpânit. În imagini se vede cum tehnicianul argentinian încearcă să lovească pe cineva.
- Dimitri Payet, lovit în cap cu o sticlă
- Lyon – Marseille, amânat
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Surpriză de proporţii: Xabi Alonso se pregăteşte să-l antreneze pe Radu Drăguşin. Cine face anunţul
- Brahim Diaz, mesaj de la prim-ministrul Marocului după penalty-ul din finala AFCON: “Ai intrat în inimile lor”
- Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma
- Cristi Chivu a bătut palma cu jucătorul înainte de Dinamo Zagreb – FCSB. Transfer de 4,5 milioane de euro
- Roberto Mancini, umilit de Cosmin Contra în Cupa Qatarului


































