”Morata nu este ok, are câteva zile de când nu se simte bine. A avut febră, nu s-a putut recupera. A intrat când a trebuit dar, la final, a fost nevoit să se așeze, era ca și leșinat. S-a simțit rău, era la limită”, a explicat tehnicianul lui Juventus, Andrea Pirlo, situația lui Alvaro Morata.
Atacantul spaniol, împrumutat de la Atletico Madrid, a început bine sezonul dar, din decembrie, a scăzut ritmul. Recent, a fost diagnosticat cu citomegalovirus (CMV), o boală ce rămâne în corpul omenesc toată viața. În principiu, se manifestă prin senzații de oboseală, stări de leșin și dureri stomacale, fiind mult mai periculos la femeile însărcinate. Citomegalovirusul face parte din familia herpesurilor, iar 50 la sută din populație îl are, în stare ”latentă”. La un moment dat, se poate activa.
”În cazul lui Morata, dat, virusul îi crează ceva probleme”, au spus medicii italieni. Alvaro a evoluat, până acum, la Real Madrid, Chelsea, Juventus și Atletico dar, până acum, nu a acuzat probleme de acest tip. A intrat în minutul 63 al partidei cu portughezii, din Liga Campionilor, pierdută de Juve cu 2-1, dar, la final, a leșinat.
- Jucătorul de 29 de ani este împrumutat de la Atletico Madrid
- La Juventus are 93 de partide și 27 de goluri
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Răzvan Lucescu, despre înfrângerea din Cupa Greciei: “Când pierd un meci, parcă mor”. Anunţ legat de viitorul său: “Sunt sincer”
- Imagini incredibile cu Jack Grealish! Beat şi adormit într-un bar din Manchester: “Alcoolul l-a doborât”
- Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter
- Răzvan Lucescu a explicat de ce a spus: “Dacă nu câștig, sunt un om mort!” Şi tatăl lui a zis la fel: “Așa simțim”
- Şedinţă cu concedieri la Gaziantep! Ce se întâmplă la echipa lui Mirel Rădoi după ce a debutat ruşinos
































