În vârstă de 39 de ani, Matuzalem a avut multe dispute cu Emiliano Mondonico, antrenorul său din al doilea sezon de la Napoli, fiindcă s-a îngrășat din cauza alimentației pe care o avea.
Matuzalem, fost jucător la Napoli: ”Nu mă puteam opri din mâncat mozzarella”
”Mozzarella, Dumnezeule! Am mâncat atât de multă încât antrenorul Mondonico a decis să mă țină pe bancă. Nu-l pot blama, am fost iresponsabil.
Pur și simplu nu mă puteam opri. Era foarte bună. Dar asta mi-a afectat puțin cariera”, a dezvăluit Matuzalem pentru jurnalistul Gianluca di Marzio.
Matulazem a evoluat pentru Napoli între 1999 și 2011. În cariera sa a mai jucat în Italia pentru Piacenza, Parma, Brescia, Lazio, Genoa, Bologna și Hellas Verona. El a mai fost și la Șahtior Donețk, dar și la Zaragoza în Spania.
- Un fost jucător de la Napoli a avut o alimentație deficitară
- A jucat la Napoli între 1999 și 2001
- A evoluat pentru opt echipe din Serie A
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Patrick Vieira a devenit selecționer! A semnat cu o națională de top din Africa
- Surpriză uriașă în votul pentru Golden Boy! Lamine Yamal este doar pe locul 2
- „Iar încep dezbaterile” EA Sports a făcut dezvăluirea: Messi, printre cei mai buni! Cum arată topul jucătorilor din FC27
- Nebunie la fosta echipă a lui Răzvan Lucescu! Fanii lui PAOK s-au strâns la stadion și vor să oprească transferul record
- Jose Mourinho, verdict fără menajamente, după ce Real a „spulberat-o” pe Schalke! Ce a spus despre Mbappe şi Diomande


































