"Tudor Băluţă a trecut deja vizita medicală. E jucătorul nostru. Nu ştiu dacă vor mai fi alte transferuri", a anunţat Igor Surkis, într-o conferinţă de presă.
Presa din Ucraina susţine că jucătorul de 21 de ani a fost împrumutat pentru un an de la Brighton şi că Dinamo Kiev va avea opţiune de cumpărare a fotbalistului cotat la 3.6 milioane de euro.
Igor Surkis: "Transferul lui Băluţă a fost ideea lui Mircea Lucescu"
După împrumutul la ADO Den Haag, jucătorul de 21 de ani cotat la 3.6 milioane de euro, a venit un alt împrumut, iar şeful de la Kiev recunoaşte că fotbalistul dorit şi de Galatasaray a fost cerut de Mircea Lucescu.
"Da, a fost ideea lui Mircea Lucescu. Nu putem spune că este gata, dar am trimis deja toate documentele către clubul lui Băluță și așteptăm un răspuns.
Vrem să luăm jucătorul sub formă de împrumut până la finalul sezonului și vom include și o clauză pentru transferul definitiv, astfel încât să nu pierdem jucătorul dacă va evolua bine", a declarat Igor Surkis, cu câteva zile în urmă.
- Tudor Băluţă e cotat la 3.6 milioane de euro
- Dinamo Kiev l-a împrumutat pe jucătorul de 21 de ani de la Brighton
- Tragerea la sorţi a barajului pentru World Cup 2026 este joi, 20 noiembrie, de la ora 14:00, LIVE în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
- Crimă în Bosnia. Un arbitru din prima ligă, arestat după ce a împușcat mortal o femeie
- Radu Drăgușin, mesaj în miez de noapte din cantonamentul naționalei. Fundașul a îmbrăcat din nou tricoul României
- Fotbalist legendar, probleme cu drogurile. Ladislau Boloni: “Ăsta a fost un eșec mare pentru mine”
- Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania






























