Neymar a început negocierile şi pleacă de la Al-Hilal! Echipa cu care e gata să semneze

Publicat: 22 ianuarie 2025, 20:01

Comentarii
Neymar a început negocierile şi pleacă de la Al-Hilal! Echipa cu care e gata să semneze

Neymar, în timpul unui eveniment/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Neymar a început negocierile şi pleacă de la Al-Hilal. Starul brazilian este în discuţii cu clubul saudit cu privire la o mutare înainte de expirarea contractului său, în iunie 2025, şi poate ajunge la Santos. Neînțelegerile financiare complică discuțiile însă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit unei surse din cadrul clubului saudit, ‘Neymar este în discuții cu Al-Hilal pentru o plecare, dar exigențele sale financiare mari rămân un obstacol major’.

Neymar a început negocierile şi pleacă de la Al-Hilal

În urmă cu trei zile, presa braziliană anunța că Neymar Jr se va despărți în această iarnă de echipa saudită de fotbal Al-Hilal și se va întoarce la Santos FC, clubul său formator.

Diario do Peixe, o publicația dedicată știrilor despre Santos FC, afirma că cele două cluburi s-au pus de acord în privința unui împrumut al lui Neymar pentru o perioadă de șase luni la formația paulista, care a revenit anul acesta în prima ligă, după un sezon petrecut în Serie B, notează agerpres.ro.

Sursa citată adaugă că președintele lui Santos, Marcelo Teixeira, managerul general Pedro Matins și reprezentanții lui Neymar au finalizat detaliile financiare ale acordului la sfârșitul săptămânii trecute. Înțelegerea include un plan comun de plată între Santos și Al Hilal, pentru a acoperi salariul lui Neymar în timpul perioadei de șase luni.

Reclamă
Reclamă

Acordul ar urma să fie anunțat în următoarele zile, preciza Diario do Peixe.

Săptămâna trecută, antrenorul echipei Al-Hilal, portughezul Jorge Jesus, a afirmat că Neymar nu mai poate evolua la nivelul său anterior, acesta fiind motivul pentru care brazilianul nu a fost înscris pentru a juca în campionatul Arabiei Saudite.

‘Neymar nu va fi în echipă, este plecat, nu a fost înregistrat. Liga Saudită este una dintre cele mai bune din lume, dar Neymar nu mai poate evolua la nivelul cu care ne-am obișnuit, pentru că, din păcate, lucrurile au devenit dificile pentru el’, a spus Jorge Jesus.

Reclamă

Neymar ‘este încă sub contract cu noi și va fi la latitudinea sa să-și decidă viitorul. În prezent, căutăm un jucător de bandă care să ocupe acest rol’, a adăugat tehnicianul lusitan.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:09

Primul nume important de la Universitatea Craiova care va lipsi de la returul cu Ararat-Armenia

22:59

Nicușor Bancu îi trage pe urechi pe fanii olteni după golul cu Ararat: „Îi rog pe cei de la Tribuna 2…”

22:51

„E vina noastră” Reacţia lui Coelho după semi-eşecul Craiovei cu armenii! Ce a spus de Baiaram, care a fost huiduit de fani

22:46

Pavel Badea i-a luat apărarea lui Baiaram, după ce a fost iarăși huiduit: „Lăsați-l în pace”. Avertisment pentru Coelho

22:26

Gabi Balint, pesimist înaintea returului din Armenia: „Craiova nu se va califica”! Care ar fi motivul: „E incredibil”

22:26

Reușită unică în fotbal: primul club care a avut jucători cu numerele de la 1 la 99! Un fost jucător de la FCSB e și el pe listă

1 Marius Șumudică, lovit din plin înaintea derby-ului cu FCSB: a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj 2 Lovitură de teatru: Liverpool a lansat o ofertă de 58 de milioane pentru înlocuitorul lui Salah! Răspunsul a venit imediat 3 Max Verstappen şi-a prelungit contractul cu Red Bull 4 VIDEOScandal la Barcelona! Joao Cancelo s-a dezlănţuit chiar pe tunelul care duce la vestiare. Yamal şi Olmo, confuzi 5 OFICIAL | Barcelona a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Internaționalul a ajuns gratis pe Camp Nou 6 Tottenham și Manchester City, acord pentru un transfer istoric: 100 de milioane de euro
Citește și