Închide meniul

Neymar, anunţul momentului! Starul brazilian a decis dacă va juca din nou cu Messi. Ce a ales între PSG şi Barcelona

Dragoș Vasile Publicat: 22 martie 2021, 15:24

Comentarii
Neymar, anunţul momentului! Starul brazilian a decis dacă va juca din nou cu Messi. Ce a ales între PSG şi Barcelona

Neymar a ales între PSG şi Barcelona

Chiar dacă fostul impresar al starului brazilian, Andre Cury, a dezvăluit că Neymar și Messi vor juca din nou împreună, acest scenariu nu va avea loc. Starul brazilian va rămâne la PSG, anunţă cunoscutul jurnalist Fabrizio Romano, care dezvăluie faptul că superstarul va semna până în 2026 cu gruparea de pe "Parc des Princes".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana Franţei a ajuns la noi înţelegeri cu Di Maria şi Juan Bernat, iar anunţul prelungirii contractului lui Neymar este doar o chestiune de timp. Vedeta PSG-ului este fericită în Franţa, unde câştigă aproximativ 37 de milioane de euro anual.

În victoria cu Lyon din etapa trecută, scor 4-2, Neymar a revenit pe teren după accidentarea suferită la începutul lunii februarie. Acesta a bifat 21 de minute pentru PSG.

Reclamă
Reclamă

Cotat la 128 de milioane de euro pe site-urile de specialitate, acesta fiind al doilea cel mai scump jucător al planetei, Neymar a bifat în acest sezon 19 apariţii pentru PSG, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 13 goluri şi să livreze 6 pase decisive.

Brazilianul a ajuns în capitala Franţei in 2017, pentru o suma record de 222 de milioane de euro. De atunci, el a câștigat trei titluri de campion în Ligue 1, două Cupe ale Franței, două Cupe ale Ligii, trei Supercupe ale Franţei și a jucat o finală de UEFA Champions League, pierdută în faţa lui Bayern. 

“Nu mă voi opri niciodată din petrecut” Neymar, dezlănțuit la adresa criticilor lui: “Nu sunt imatur”

Neymar îşi va prelungi înţelegerea cu PSG, însă anunţă că va rămâne acelaşi om ca până acum. Vedeta lui PSG neagă că comportamentul său ar fi unul imatur şi spune că, în ciuda criticilor aduse la adresa lui, acesta nu va se opri din a merge la petreceri.

Reclamă

În timpul sărbătorilor, Neymar a fost acuzat că a încercat să organizeze o petrecere monstruoasă cu 500 de oameni, deşi restricţiile din cauza pandemiei nu ofereau această posibilitate. Neymar s-a apărat şi a spus că a organizat o petrecere cu doar 40 de persoane.

“Cui nu-i place sa petreacă? Toată lumea iubește să se simtă bine. Știu când pot să petrec, știu când pot să o fac și când nu. Contrar părerilor oamenilor, că sunt imatur, că nu știu ce fac. Dacă ești 100% concentrat doar pe a juca fotbal, in opinia mea, vei exploda. Este dreptul meu să mă relaxez, să mă calmez. Nu mă voi opri niciodată din petrecut”, a spus Neymar într-un interviu pentru TF1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:06
LIVE SCOREOțelul Galați – UTA 2-2. Meci tare pentru zona de play-off. „Remontada” de senzație a echipei lui Balint
17:56
Daniel Pancu a răbufnit: “Cea mai injustă decizie!” Nemulţumit de suspedarea dată în “cazul Berogodi-Cordea”
17:45
Ousmane Dembele pleacă de la PSG! Balonul de Aur, război cu Luis Enrique. Ce decizie a luat starul din Hexagon
17:33
Vincenzo Montella, selecționerul Turciei, mesaj pentru Mircea Lucescu: “Sper să-și recapete sănătatea”
17:06
Rareș Vidican, delegat la derby-ul Rapid – Dinamo! Palmares impresionant pentru „câini” cu acesta la centru
17:01
VideoAntena Sport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 20 februarie
1 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 2 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 3 Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva” 4 Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin 5 Ce i s-a transmis în cască lui Radu Petrescu, înainte de gafa din Petrolul – FC Argeş 2-1 6 Motivul real pentru care Mirel Rădoi s-a despărţit de Universitatea Craiova. S-a aflat abia acum
Citește și