Închide meniul

Neymar se întoarce acasă! Fabrizio Romano a confirmat: “Se aşteaptă unda verde de la Al Hilal”

Alex Masgras Publicat: 20 ianuarie 2025, 8:43

Comentarii
Neymar se întoarce acasă! Fabrizio Romano a confirmat: Se aşteaptă unda verde de la Al Hilal

Neymar, în timpul unei gale / Profimedia

Neymar este foarte aproape de despărţirea de Al Hilal. Starul brazilian, care a fost măcinat de accidentări în perioada petrecută în Arabia Saudită, este la un pas de a reveni la Santos, formaţia care l-a lansat în fotbalul mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce s-a vorbit despre un interes uriaş din partea celor de la Chicago Fire, din MLS, se pare că Neymar va reveni în Brazilia.

Neymar e aproape de revenirea la Santos! Brazilienii i-au luat faţa lui Chicago Fire

În ciuda interesului din MLS, Neymar se va întoarce în Brazilia. Fostul jucător de la Barcelona şi PSG va fi împrumutat de Al Hilal, echipă cu care mai are contract până la finalul sezonului, la Santos, clubul care l-a lansat în fotbalul mare.

Ajuns în vara anului 2023 la Al Hilal, după ce saudiţii au plătit 90 de milioane de euro pentru transferul său de la PSG, aventura brazilianului a fost o mare dezamăgire în Arabia Saudită. Măcinat de accidentări, el a jucat doar 7 meciuri în care a marcat un singur gol. Cu toate acestea, a încasat aproximativ 200 de milioane de euro.

Potrivit diariodopeixe.com.br, reprezentanţii lui Neymar şi oficialii celor de la Santos au ajuns la un numitor comun în ceea ce priveşte salariul brazilianului. Şi Al Hilal va suporta o parte din salariul lui Neymar.

Reclamă
Reclamă

Şi Fabrizio Romano, cunoscutul jurnalist italian, a confirmat informaţiile venite din Brazilia. În acest moment se aşteaptă unda verde din partea celor de la Al Hilal pentru împrumut.

Neymar susţine că Mbappe ar fi fost invidios pe Lionel Messi

Neymar a evoluat pentru PSG în perioada 2017-2023, după ce parizienii au plătit 222 de milioane de euro pentru a-l transfera de la Barcelona. A fost cel mai scump transfer înregistrat vreodată în istoria fotbalului. Acolo, brazilianul l-a cunoscut pe Kylian Mbappe, venit de la Monaco.

Reclamă

Cei doi au avut o relaţie foarte bună, însă se pare că momentul în care Lionel Messi s-a alăturat clubului a produs un adevărat dezechilibru. Potrivit lui Neymar, între Mbappe şi Messi ar fi existat o anumită invidie.

„Obişnuiam să îl numesc pe Mbappe ‘Băiatul de Aur’. Am spus că va fi unul dintre cei mai buni. L-am ajutat întotdeauna, am vorbit cu el, a venit la mine acasă şi am luat cina împreună. Am avut câţiva ani buni împreună, dar după sosirea lui Messi, el (Mbappé) a fost un pic invidios. Şi apoi au existat câteva dispute, o schimbare de comportament”, a declarat brazilianul.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22
AC Milan a dat recital cu Bologna. „Diavolii” pun presiune pe Interul lui Cristi Chivu
0:12
Arsenal s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei. Succes la limită în semifinala cu Chelsea
0:08
Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3
0:02
Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei. Victorie fără emoții cu „călăul” lui Real Madrid
23:20 3 feb.
Dorinel Munteanu: “Sunt responsabil de rezultat!” Ce mesaj are şi pentru jucători
23:08 3 feb.
„Unii se întrebau de ce nu a jucat Moruțan”. Victor Angelescu a dat cărțile pe față, după ce Rapid a urcat pe primul loc
1 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România! 2 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 3 Mircea Lucescu, în stare gravă. Selecționerul se tratează pentru o boală cronică. Ce ia în calcul FRF 4 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 5 Mesajul lui Mircea Lucescu, din spital, după informaţiile îngrijorătoare apărute 6 Joao Paulo a semnat cu FCSB! Anunţul oficial
Citește și