"Sunt fericit de asta, sunt emoționat. Am vorbit cu soția mea despre asta acum câteva zile. Cred că acesta este cel mai bun sezon al meu. A fost un an bun pentru mine, dar nu-mi pasă atât de mult de performanţele individuale.
Cel mai important lucru este ca echipa să câștige. Chiar dacă nu înscriu un gol sau nu dau un assist, sunt fericit dacă antrenorii sunt mulțumiți de contribuția mea la echipă", a spus Stanciu pentru efotbal.cz, în ziua în care a cucerit al doilea titlu consecutiv cu Slavia Praga.
Nicolae Stanciu, cifre impresionante la Slavia Praga
Nicolae Stanciu e cotat la 6 milioane de euro şi a avut parte de un sezon excepţional, în care şi-a trecut în cont 15 goluri şi 7 pase decisive, în cele 40 de meciuri adunate în toate competiţiile.
Pentru Nicolae Stanciu este al 5-lea titlu de campion din carieră și al doilea alături de Slavia Praga. El mai are două campionate câștigate cu FCSB și unul cu Anderlecht.
Stanciu poate câștiga și Cupa în acest sezon. Slavia este calificată în semifinale, acolo unde va da piept cu rivala Sparta Praga. Dacă trece de Sparta, echipa românului va juca în finală cu Plzen.
- Nicolae Stanciu e dublu campion cu Slavia Praga
- Stanciu e cotat la 6 milioane de euro
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB
- Cristiano Ronaldo, unic pentru Transfermarkt la 41 de ani! Anunțul în premieră făcut de celebrul site
- Spania și Franța, surprize în ultimele teste înainte de Cupa Mondială! Goluri de senzație în ambele partide
- Benfica, anunț oficial despre Jose Mourinho! Cât plătește Real Madrid pentru „The Special One”
- Pleacă Vladislav Blănuță de la Dinamo Kiev? Ucrainenii i-au stabilit prețul atacantului dorit de Dinamo
































