Închide meniul

Nota primită de Ianis Hagi la primul meci ca titular la Rangers după 18 luni: “O gură de aer proaspăt”

Alex Masgras Publicat: 1 decembrie 2024, 16:24 / Actualizat: 1 decembrie 2024, 17:49

Comentarii
Nota primită de Ianis Hagi la primul meci ca titular la Rangers după 18 luni: O gură de aer proaspăt

Ianis Hagi / Profimedia

Ianis Hagi a fost titular în meciul St. Johnstone – Rangers, câştigat de formaţia de pe Ibrox cu 1-0. Internaţionalul român a terminat pe teren partida şi a început din primul minut pentru scoţieni pentru prima oară după 18 luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Ianis Hagi a contribuit şi la singura reuşită a partidei. Internaţionalul român a fost cel care a centrat la autogolul lui Holt din minutul 63 care a şi decis soarta partidei.

Ianis Hagi a fost decisiv pentru Rangers în victoria cu St. Johnstone

Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai buni jucători ai celor de la Rangers în deplasarea de la St. Johnstone, iar acest lucru este dovedit şi de notele pe care le-au primit jucătorii lui Clement.

Potrivit sofascore.com, internaţionalul român a primit nota 7,7, a doua cea mai bună notă de la Rangers. Cel mai bun jucător a fost căpitanul James Tavernier, notat cu 8,5.

Revenirea lui Ianis Hagi în primul 11 al celor de la Rangers a fost aplaudată şi de fanii echipei de pe Ibrox. Mulţi s-au bucurat de prezenţa internaţionalului român de pe teren, unul dintre ei spunând chiar că Hagi este “o gură de aer proaspăt”.

Reclamă
Reclamă

După această victorie, Rangers a ajuns la 26 de puncte şi se află pe locul 3 în Scoţia, la 11 puncte în spatele lui Celtic şi la 6 puncte în spatele lui Aberdeen, echipa de pe locul 2.

Ianis Hagi a contribuit la autogolul lui St. Johnstone

Ianis Hagi a fost decisiv la deschiderea scorului în meciul St Johnstone – Rangers, primul în care mijlocaşul român cotat la 1.8 milioane de euro a fost titular de la revenirea la prima echipă.

Reclamă

Hagi a avut emoţii în prima repriză, acuzând dureri la spate, dar a fost cel care a contribuit la deschiderea scorului în meciul care s-a dovedit a fi mai dificil decât se arăta pe foaie.

În minutul 63, Ianis Hagi a recentrat din voleu în faţa porţii şi mijlocaşul Jason Holt, presat de James Tavernier, şi-a trimis mingea în propria poartă, ducând la deschiderea scorului.

Câteva minute mai târziu, Ianis Hagi a fost aproape şi de gol, dar şutul său în forţă din careul mare a fost respins de portarul gazdelor, Rae.

Pentru Ianis Hagi, acesta este al cincilea meci al sezonului pentru Rangers, în toate competiţiile. În afară de momentul decisiv din meciul cu St Johnstone, el şi-a mai trecut în cont şi un assist.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:40
Interes uriaş creat de revenirea la World Cup! Propunerea inedită a premierului, după ce ţara sa s-a calificat la turneul final
19:02
Surpriză în cantonamentul Universităţii Craiova! Cine şi-a făcut apariţia în Antalya şi reacţia fanilor
18:37
Celtic nu a mai avut răbdare! Şi-a demis antrenorul după doar 8 meciuri
18:29
Marius Şumudică, prima reacţie după ce a semnat cu Al-Okhdood: “V-am spus mereu! Şumudică se ţine de cuvânt”
18:07
Sergio Perez, discurs dur la adresa Red Bull: “A fi coechipierul lui Verstappen este cel mai prost job din F1”
17:29
Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi”
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 3 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și