Închide meniul

“Nu ştii ce faci!” Ange Postecoglou, reacţie vehementă după ce a fost huiduit de fanii lui Tottenham

Publicat: 4 aprilie 2025, 10:31

Comentarii
Nu ştii ce faci! Ange Postecoglou, reacţie vehementă după ce a fost huiduit de fanii lui Tottenham

Ange Postecoglou, în timpul unui meci / Profimedia Images

Tehnicianul echipei Tottenham, Ange Postecoglou, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Chelsea, scor 0-1, că nu îl deranjează fluierăturile şi huiduielile suporterilor, relatează AFP. Fanii lui Spurs au fluierat la schimbările făcute de tehnician şi i-au scandat „Nu ştii ce faci”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tottenham se află pe locul 14 după această a 16-a înfrângere în 30 de etape din Premier League.

Ange Postecoglou, răspuns pentru fanii care l-au huiduit

Nu mă afectează. Dacă aşa simt fanii şi dacă ei cred că nu fac o treabă bună, au tot dreptul să se exprime. Ei sunt cei care vor fi acolo mult timp după plecarea mea, aşa că nu mă afectează”, a afirmat Postecoglou în conferinţa de presă de după meciul de joi, conform news.ro.

Încerc să mă concentrez pe lucrurile pe care le pot controla. Nu pot controla fanii (…) dar pot controla fotbalul nostru, modul nostru de a juca şi comportamentul nostru, şi pe asta mă concentrez”, a adăugat el.

Pape Matar Sarr, pe care l-a introdus în repriza a doua, a egalat, dar golul său a fost anulat după o revizuire video îndelungată. Postecoglou a părut să îşi pună mâinile după urechi după gol, în direcţia propriilor suporteri, creând începutul unei controverse.

Reclamă
Reclamă

Este incredibil cum sunt interpretate lucrurile. Tocmai am marcat, am vrut doar să-i aud aplaudând”, a încercat el să dezamorseze situaţia.

Antrenorul australian a fost rezervat în privinţa faultului care a precedat golul lui Sarr. El a profitat de ocazie pentru a denunţa încă o dată utilizarea asistenţei video.

Ce contează dacă eu cred că este un fault sau nu? Ceea ce contează este că VAR este folosit pentru erori clare şi evidente, nu-i aşa? Cât timp a durat în seara asta? Şase minute pentru o greşeală clară şi evidentă? Nu-mi place, nu mi-a plăcut niciodată. Nu văd cum aduce beneficii sportului nostru”, a insistat el.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:28
Israelienii nu și-au luat gândul de la Lisav Eissat! Cum vor să îl deturneze pe fundașul României
17:23
Condiția pusă de englezi pentru ca Radu Drăgușin să evolueze în Bosnia – România. De ce trebuie să țină cont Mircea Lucescu
17:19
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 24 octombrie
17:08
EXCLUSIVReacţia lui Marius Niculae după ce Dennis Man a reuşit o “dublă” pentru PSV: “Poate să dea tonul cu Bosnia”
17:03
Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali: „Nu-l putem judeca pentru un joc. E un jucător excepțional”
16:36
FC Argeș – Dinamo LIVE TEXT (20:30). „Câinii” țintesc victoria în duelul încins de la Mioveni. Echipele probabile
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 6 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB
Citește și