Deschamps crede că fotbaliștii se ating de multe ori în timpul unei partide, ceea ce ar însemna că nu respectă regulile de distanțare socială. Totodată, else leagă în același timp de modul cum sunt organizate meciurile de către organizatori.
Didier Deschamps: ”Ce incoerență! Nu înețeleg”
”Imaginile mi se par incoerente. Eu observ jucători care dispută un meci cu toate elemenetele din fotbal, adică contacte, acroșaje. Apoi, vezi în tribune rezerve cu masca pe față la doi metri distanță unii de alții.
Sincer, nu înțeleg. Ei sunt în aceeași locație, susceptibili de a intra în orice moment. În tribune oare este riscul mai mare? Ce incoerență! Nu înțeleg”, a declarat Deschamps, pentru Le Parisien.
Deschamps a urmărit partida din Borussia Dortmund și Bayern Munchen (0-1), fiind foarte atent la evoluțiile fotbaliștilor francezi Kingsley Coman, Benjamin Pavard sau Lucas Hernandez. Bundesliga s-a reluat de două săptămâni, iar alte campionate îi vor urma exemplul în luna iunie. La Liga, Premier League sau Serie A se pregătesc și ele de revenire.
- Un antrenor nu e de acord cu revenirea Bundesligii
- Campionatul din Germania s-a reluat acum două săptămâni
- Și alte competiții vor reporni din iunie
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dan Șucu vrea să transfere un fotbalist legendar. A jucat la Manchester City sau Inter
- Barcelona s-a chinuit cu o echipă din Liga 3 în Cupa Spaniei! Meciul a început cu întârziere din cauza cozilor uriaşe
- Cum au votat Mircea Lucescu și Ianis Hagi pentru Gala FIFA The Best 2025. Surpriza de pe lista selecționerului
- Surpriză în lotul lui AC Milan! Fiul lui Zlatan Ibrahimovic, chemat de Massimiliano Allegri
- Echipa ideală a anului 2025! Câți fotbaliști sunt de la Paris Saint Germain



























