Conducătorii clubului au decis să vândă un bilet cu un euro, iar suporterii au răspuns inițiativei și au achiziționat în total 112.000 de bilete. Astfel, echipa se poate salva de la faliment în plină pandemie de coronavirus.
Lokomotive Leipzig, salvată de la faliment
Un purtător de cuvând al echipei a clarificat situația pentru BBC: ”Vom porni un stream în direct pentru ca fanii noștri să ne urmărească. Comentatorii de la radio vor fi pe stadion pentru a ține lumea informată. Banii vor fi investiți pentru club ca să supraviețuiască. Sunt peste 300 de oameni care trebuie plătiți”.
Lokomotive Leipzig este un club cunoscut în Germania, având o istorie de 126 de ani. Lokomotive a câștigat trei titluri în Bundesliga (primul în 1903) și a ajuns în finala Cupei Cupelor, în 1987, pe care a pierdut-o în fața lui Ajax.
- Suporterii au salvat o echipă din liga a 4-a din Germania
- S-au vândut peste 100,000 de bilete pentru un meci din mai
- Peste 300 de angajați au nevoie de bani în această perioadă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cristiano Ronaldo, prima înfrângere în campionat în acest sezon cu Al-Nassr. Seria de goluri a lui “CR7”, oprită
- Dat afară de Dan Șucu, a semnat cu Juventus! A fost anunțat oficial
- Când debutează Louis Munteanu în tricoul lui DC United? Câte meciuri poate juca până la barajul Turcia – România
- Horațiu Moldovan, pe lista echipei care i-a făcut viață grea Barcelonei în Champions League
- Legenda celor de la Real Madrid surprinde: „Messi este cel mai bun”































