Închide meniul

OFICIAL | Cosmin Moţi, în conducerea unui club după retragere! Fostul internaţional a fost prezentat

Dragoș Vasile Publicat: 7 iunie 2021, 18:53

OFICIAL | Cosmin Moţi, în conducerea unui club după retragere! Fostul internaţional a fost prezentat

Cosmin Moţi, pregătit să se retragă din activitate

Cosmin Moţi, în conducerea unui club după retragere. Fostul internaţional a fost prezentat oficial la Ludogoreţ. Noua sa funcţie va fi cea de director tehnic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Moţi, în conducerea unui club după retragere. Ludogoreţ l-a prezentat

Moţi va lucra alături de antrenorul Valdas Dambrauskas şi va fi în conducerea clubului la care evoluează Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore.

Moţi a adunat 15 selecţii la prima reprezentativă. Acesta şi-a început cariera la Universitatea Craiova, a jucat la Dinamo Bucureşti, între 2005 şi 2012, cu o perioadă în care a fost împrumutat la Siena, în 2008, apoi a evoluat la Ludogoreţ. Cu echipa bulgară, la care este din 2012, el a câştigat nouă titluri naţionale consecutive. El are un titlu şi în România, cu Dinamo, în sezonul 2006/2007.

Cosmin Moţi
Profimediaimages

Când a luat Cosmin Moţi decizia de a îşi pune ghetele în cui

Fotbalistul de 36 de ani tocmai a cucerit un nou titlu, alături de Ludogoreţ. Fundaşul a bifat numai opt prezenţe pentru campionii Bulgariei în ultimul sezon şi a decis să îşi pună ghetele în cui.

Reclamă
Reclamă

“Sunt decis să spun stop şi nu aş vrea să încurc pe nimeni. Am vorbit despre toate posibilităţile, dar antrenor în momentul de faţă nu mă gândesc, pentru că nu am nici măcar şcoala de antrenori terminată, nu vreau să încep să antrenez fără a avea nimic, nici măcar nu sunt antrenor, nu am nici carnetul, nu vorbesc de licenţe.

Am vorbit că, în următorii 3-4 ani, cât durează să-mi iau licenţele, nu vreau să mă gândesc la antrenorat. Mi-aş fi dorit să mai joc, dar din ianuare am jucat foarte, foarte puţin, un meci, două meciuri. Mă duceam la echipa a doua să mai joc pentru mine. Deja m-am obişnuit cu ideea, ştiu ce înseamnă, din februarie nu am mai plecat în cantonamente, la meciuri, am stat mai mult acasă cu familia, nu o să intru în depresie”, a declarat Moţi, la Pro X, citat de news.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și