Închide meniul

OFICIAL Damjan Djokovic a semnat cu Rizespor! Toate detaliile contractului. "Dan Petrescu mă va înţelege"

Antena Sport Publicat: 25 ianuarie 2021, 13:00

Comentarii
OFICIAL Damjan Djokovic a semnat cu Rizespor! Toate detaliile contractului. "Dan Petrescu mă va înţelege"

Damjan Djokovic a semnat cu Rizespor

Anunţul a fost făcut de site-ul oficial al clubului. Informaţiile apărute în Turcia susţin că Rizespor i-a oferit lui Damjan Djokovic un salariu de 500.000 euro pe sezon. Marius Șumudică și-a exprimat cu desăvârșire dorința de a pune mâna pe semnătura fotbalistului din Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Damjan Djokovic: Dan Petrescu mă va înţelege

Şi Kayserispor, echipa lui Dan Petrescu, l-a dorit pe Djokovic. Deşi ofertele erau la fel, Djokovic a ales să meargă la echipa lui Marius Şumudică. 

"Nu cred că se supăra Dan Petrescu, el știe cum merge în fotbal. Am lucrat bine cu domnul Dan Petrescu în ultimii trei ani și jumătate, dar acum începe o aventură nouă pentru mine.

La CFR, mi-am găsit o casă, m-am găsit foarte bine la Cluj, în România. O să mă întorc cu siguranță. Mă bucur pentru tot ceea ce am făcut cu colegii mei și pot să plec cu capul sus. Bineînțeles că le-am spus să îmi păstreze o medalie de campion. Țin cu echipa și sper să repete performanța", a spus Damjan Djokovic la plecarea în Turcia.

Reclamă
Reclamă

Damjan Djokovic a adunat 25 de meciuri în toate competiţiile acestui sezon şi a ajuns la Cluj în 2017, după despărţirea de Rijeka. Alături de ardeleni, el şi-a trecut în cont trei titluri şi o Supercupă a României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:14
LIVE SCOREReal Madrid – Manchester City 0-0. Kylian Mbappe e rezervă. Vlad Dragomir, titular în Juventus – Pafos
21:58
Antrenorul Spartei Praga, “în gardă” înainte de partida cu Univ. Craiova: “Ne-am uitat la meciul cu Mainz”
21:49
Dan Șucu a dat cărțile pe față despre momentul în care l-a dorit pe Cristi Chivu la Rapid: „Speram să-l aduc”
21:29
Robin van Persie a auzit ce face Gigi Becali la FCSB și a reacționat: “Nu cred că mi s-a întâmplat niciodată”
21:27
VideoJurnal Antena Sport | Andreea Dragoman s-a mutat la casa ei
21:24
VideoJurnal Antena Sport | Cea mai de preț medalie pentru Popovici
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism” 6 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid
Citește și